Сенегал осигури участието си в последната битка от турнира за Купата на африканските нации.

Тимът елиминира Тунис с 1:0. Автогол реши мача, а двата отбора пропуснаха по една дузпа в срещата.

Сенегал ще играе на финал на континенталното първенство за първи път от 17 години.

Приказката за Мадагаскар и Анисе приключи на 1/4-финал

Абел за пореден път с цял мач

Най-добрата възможност за отбора на Тунис се откри в 73-ата минута, след като те получиха доста спорна дузпа. Фержани Саси се засили, но залитна преди изпълнението и слабият му удар беше спасен от вратаря Алфред Гомис.

В 80-ата минута съдията даде дузпа и за сенегалците, но този път вратарят Моаз Хасан отрази удара на Анри Севе и остави нулевото равенство.

Така се стигна до 100-ата минута, когато ужасяваща грешка на вратаря Хасан предизвика автогола на Дилън Брон, от чиято глава топката се спря в мрежата на отбора на френската легенда Ален Жирес.