Египет се класира за полуфиналите на Купата на африканските нации.

Звездата на "фараоните" Мохамед Салах отбеляза гол и една асистенция за трудна победа с 2:1 след продълженията над Мароко. Така отборът ще се изправи срещу домакина Камерун в борбата за финала.

Буфал даде преднина в 7-ата минута след отсъдена дузпа, но Салах върна "фараоните" в игра в 53-ата минута на мача, когато след хаотична ситуация пред вратата на съперника той прати топката във вратата.

До края на мача последва груба игра, повече усилия между играчите и на двата национални отбора, но голове нямаше.

Египет победи Кот д'Ивоар след дузпи на КАН

След рулетката на дузпите: Салах прати Египет на четвъртфинал

В редовното време не беше паднал гол

В продължението в 100-ата минута звездата на Ливърпул асистира на Трезеге за ключовия гол.

Освен мегасблъсъка между Египет и Камерун, във втория полуфинал ще се срещнат Буркина Фасо и по-добрият от двубоя тази вечер между фаворита Сенегал и Екваториална Гвинея.