Египет е седмият четвъртфиналист на Купата на африканските нации.

Голямата звезда на "фараоните" Мохамед Салах остана спокоен при решаващата дузпа за победа с 5:4 над Кот д'Ивоар, след 120 минути без голове между двамата големи фаворити за титлата на шампионата в Камерун.

В мача на националните отбори с много звезди, които играят в европейски клубове, и двата национални отбора се бориха с шансовете пред вратата, така че след 90 минути и в двете продължения победителят трябваше да решава наказателната серия.

Салах: Искам Купата на Африка, това ще е най-скъпият трофей в кариерата ми

Египет държи рекорда за седем трофея от Купата на африканските нации

Грешник на мача беше защитникът на Манчестър Юнайтед Ерик Байи, който пропусна дузпата си, след което всички бяха точни, включително и Салах в последния опит. На 1/4-финалите "фараоните" ще играят срещу Мароко, които вчера елиминираха Малави с тежка победа с 2:1.

Тази вечер мачът между Мали и Екваториална Гвинея остава на осминафиналите - победителят от този мач отива при друг фаворит в надпреварата - Сенегал.