Националният отбор на Нигерия подпечата класирането си за осминафиналите в турнира за Купата на Африка. Селекцията на Агустин Егуавоен се поздрави с втора победа в своята група D, като този път бе надигран аутсайдерът Судан с 3:1.

Камерун победи Етиопия с 4:1 за Купата на африканските нации

Домакините от Камерун със сериозна заявка в КАН

Направиха пълен обрат

"Суперорлите" не допуснаха подценяване на съперника и още до полувремето резултатът вече бе 2:0. Звездите на нигерийците Чуквуезе и Ауони дадоха своя принос с головете си в 3-ата и 45-ата минута.

Веднага след подновяването на играта, Моузес Симон подхвана атака по фланга и след късметлийско двойно подаване с Ихеаначо, преодоля елегантно Али Абу-Ешрейн за 3:0.

До края темпото на игра спадна и Судан поне съумя да отбележи почетно попадение чрез Валиделдин Хидир в 70-ата.

Далеч по-интересен се очертава другият двубой в групата, който ще противопостави борещите се за място в следващата фаза Египет и Гвинея-Бисау.

Гана и Габон завършиха наравно 1:1