Отборът на Кот Д'Ивоар победи Бенин с 4:1 във втория кръг на група "В" на турнира за Купата на Африканските нации и се доближи на крачка от четвъртфиналите.

Пред 10 000 зрители до 40-ата минута двата тима не успяха да си отбележат гол, въпреки че Кот Д'Ивоар контролираше играта.

Пет минути преди почивката Яя Туре намери точно нападателя на Челси Дидие Дрогба, който откри резултата.

Три минути по-късно Яя Туре получи пас от своя брат Коло Туре и покачи на 2:0.

Защитникът на Арсенал Коло Туре бе сменен малко след това, след като получи контузия в слабините и ще премине медицински изследвания.

Седем минути след почивката падна и третия гол за "слоновете", след като Дрогба и Кадер Кейта се разходиха из защитата на Бенин и Кейта вкара топката в мрежата на съперника.

В 63-ата минута Дрогба асистира на Аруна Диндан, който бе точен с глава за 4:0.

В последните секунди на добавеното време Разак Омотойоси вкара почетното попадение за Бенин, което е първо за тима в турнира.

Кот Д'Ивоар води в класирането с 6 точки, а Бенин е на последното място без спечелена точка.