Камерун се превърна в първият полуфиналист за Купата на африканските нации. Домакините победиха с 2:0 Гамбия, в чийто състав титуляр започна защитникът на Левски - Ноа Сонко Сундберг. Той остана на терена до 85-ата минута, а преди почивката получи жълт картон.

Камерун очаквано започнаха по-активно двубоя. В 29-ата минута Колинс Фай бе близо до попадение, но ударът му от границата на наказателното поле премина покрай десния страничен стълб. Три по-късно Венсан Абубакар стреля с глава, но стражът на Гамбия се справи със ситуацията.

Домакините стартираха и втората част по-добре. Този път натискът им даде резултат бързо. В 50-ата минута Карл Токо Екамби с глава изпрати топката във вратата на Гамбия за 1:0.

Само седем минути след това Екамби отбеляза второто си попадение в двубоя, след като получи пас от Мартин Онгла и не сгреши на празна врата.

В 73-ата минута Абубакар можеше да увеличи преднината на Камерун, но стреля на сантиметри от левия страничен стълб.