Отборът на Камерун се класира за финала на Купата на Африканските нации, след като полуфинален сблъсък надделя над Гана с 2:0. Резултатът се приема за изненада, тъй като отборът на Гана е съставен от множество звезди.

Срещата беше много оспорвана като все пак Камерун имаше леко предимство. Развръзката дойде в последните двадесетина минути на мача. В 72-рата минута след изпълнението на пряк свободен удар пред вратата на Гана защитникът Микаел Нгауеду Нгаджуи се възползва от зле изчистена топка и от малък ъгъл се разписа.

Точката на спора бе сложена в продължението на двубоя, когато след прекрасна контраатака Басогог бе изведен сам срещу вратаря и оформи крайното 2:0.

Египет се промъкна до финала за Купата на Африка след дузпи (ВИДЕО)

Мачът завърши 1:1 в редовното време

На финала Камерун ще срещне отбора на Египет. Двубоят е на 5 февруари, неделя, от 21 часа българско време.