Египет е първият финалист в турнира за Купата на африканските нации. В полуфинален двубой "фараоните" отстраниха Буркина Фасо с 5:4 след изпълнението на дузпи. След редовното време и продълженията резултатът беше 1:1.

И Египет може да спори за титлата, класира се за полуфиналите на КАН 2017

Още една важна крачка за отбора

Първото полувреме завърши без гол като играта беше по-скоро позиционна и головите положения липсваха пред двете врати. Все пак повече възможности имаха футболистите на Буркина Фасо.

Всичко по-интересно стана през второто полувреме. В 65-ата Мохамед Салах откри в полза на египтяните със страхотен изстрел от далечно разстояние. В 73-ата Бансе изравни, след като овладя на гърди и шутира от въздуха - 1:1. Двата отбора не си вкараха гол до края на редовните 90 минути, както и в продълженията и се стигна до изпълнение на дузпи.

При тях Ел Саид изпусна още първата дузпа за Египет. При резултат 3:3 вратарят на Буркина Фасо Кофи не успя да даде важно голово предимство на своите и се провали от бялата точка. Впоследствие Бертранд Траоре също изпусна за изненадата на турнира и Египет спечели с 4:3.

На финала Египет ще се изправи срещу победителя от мача между Камерун и Гана.