Селекцията на Камерун е новият победител в поредното издание на Купата на африканските нации! Това стана факт, след като "лъвовете сътвориха зрелищен обрат от 0:1 до 2:1 срещу фаворита за спечелването на турнира - Египет.

Срещата бе доста отворена, а още във втората минута египтяните можеха да открият, след като Ел-Саид стреля от удобна позиция в наказателното поле, но Ондоа спаси.

Попадението обаче не закъсня много! Футболистът на Арсенал - Мохамед Елнени, даде преднина на египтяните в 23-ата минута, след като халфът се възползва от отличен пас на Мохамед Салах и успя да матира съперника - 1:0 за Египет!

"Лъвовете" бяха много близо до изравняване в 34-ата минута. Басогог получи топката на отлична позиция, но вратарят Ел Хадари я изби.

Донякъде изненадващо, изравняването стана факт в 57-та минута! Муканджо центрира в наказателното поле към Нкулу, а последният с глава я прати в мрежата зад Ел Хадари - 1:1!

Кулминацията дойде в заключителните минути!

Срещата логично отиваше към продължения, когато Абубакар с фантастичен гол изведе Камерун напред в резултата - 2:1, за да могат "лъвовете" отново да вдигнат трофея - нещо, което не бяха правили от 2002 година.