Отборът на Нигерия продължава уверено към мечтата си да спечели КАН 2019. Тази вечер "суперорлите" станаха вторият полуфиналист в турнира, след като елиминираха ЮАР с 2:1. Радост от това изпитаха и египетските домакини, които на осминафиналите трябваше да преживеят отпадане на Египет именно от "Бафана Бафана".

Нигерия имаше преднина от гол на почивката, когато точен беше играчът на Виляреал - Чуквуезе. Бързакът влезе на скорост в полето на съперника и от втория опит съумя да реализира.

Снимка 433398

Източник: EPA/БГНЕС

ЮАР докара нещата до реми в 71-ата минута. Зунга се оказа най-съобразителен при центриране от фаул и с глава насочи топката в далечния ъгъл. За да бъде признат голът обаче, трябваше намесата и на ВАР.

Драмата беше пълна в последната минута на четвъртфинала, когато Нигерия се добра и до победата. Централният бранител Уилиям Троост-Еконг наказа неразчетено излизане на Уилямс и отблизо прати своите в Топ 4 на турнира.

Съперник на нигерийците там ще бъде победителят от двойката Кот д"Ивоар и Алжир.