Домакините от Гана се измъкнаха на косъм от издънка на старта на Купата на Африканските нации, след като победиха Гвинея с 2:1 в последната минута на срещата.

Четирикратните шампиони на Черния континент поведоха в 55-ата минута на срещата, с която бе открито 26-ото издание на турнира, след като нападателят на Удинезе Асамоа Гиан реализира от дузпа. Десет минути по-късно обаче възпитаниците на треньора Робер Нузаре изненадаха "черните звезди" и изравниха чрез защитника на турския Манисаспор Умар Калабане.

Домакините се хвърлиха на отчаян щурм и в крайна сметка успяха да изтръгнат трите точки пред препълнения стадион в Акра, след като полузащитникът на Портсмут Съли Мунтари реализира победното попадение в последната минута от редовното време с красив удар от близо 30 метра, изненадал вратаря на "Сили Насионал" Кемоко Камара.