Египет се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на африканските нации.

"Фараоните" се добраха до инфарктна победа с 1:0 над Мароко на 1/4-финала и така си подпечатаха билета за следващата фаза. Единственият гол падна в 88-ата минута, а негов автор бе Махмуд Караба, който се превърна в герой за своя тим.

През първото полувреме положенията пред вете врати не бяха толкова много, а двата тима действаха предпазливо.

Гана е на полуфинал за Купата на африканските нации!

Гана е на полуфинал!

Отборът не е печелил надпреварата от 1982 година

Втората част бе далеч по-вълнуваща. В 49-ата минута Мохамед Салах изскочи зад защитата, но ударът му е спасен от вратаря. Мбрак Бусуфа пък, със страхотен далече изстрел разстресе напречната греда.

В 88-ата минута "фараоните" стигнаха и до гол. Това стана при едно разбъркване след центриране от корнер, Махмуд Караба се оказа най-съобразителен и отблизо прати кълбото в мрежата за да донесе победата на своя тим.

Така Египет продължава на 1/2-финал в турнира, където го очаква среща с Буркина Фасо.