Буркина Фасо спечели третото място в Купата на Африканските нации. "Жребците" триумфира над Гана с 1:0. Победният гол падна в 89-ата минута. Тогава Ален Траоре завъртя хубаво от фаул и прати в горния ъгъл на безпомощния Ричард Офори.

Мачът премина в сравнително спокойно темпо, като ганайците бяха разочаровани, че не стигнаха финала, знаейки че техният наставник Аврам Грант напуска след този мач.

В 25-ата минута Джордан Аю центрира от корнер, топката се върна към него и той нацели греда. Отново Джордан Аю стреля от малък ъгъл в 31-ата минута, а вратарят Кофи се разтегна максимално, за да избие.

Камерун е вторият финалист за Купата на африканските нации (ВИДЕО)

Ще срещне Египет в двубоя за титлата

Буркина Фасо организира опасна контра в 41-ата минута, ала Накулма стреля неточно от 15-ина метра.

След почивката Джордан Аю и Текпетей направиха пропуски от ганайците, а в 78-ата минута Сирил от Буркина Фасо не успя да се разпише сам срещу вратаря. В 89-ата минута Ален Траоре от фаул реализира победния гол за "жребците". Гана имаше две чудесни възможности за изравняване до края, но Амартей пропиля и двата шанса.

Египет се промъкна до финала за Купата на Африка след дузпи (ВИДЕО)

Мачът завърши 1:1 в редовното време