Буркина Фасо е вторият полуфиналист в турнира за Купата на африканските нации. Въпреки, че в държавата им тече военен преврат, "жребците" сътвориха голяма изненада и надвиха сочения за фаворит тим на Тунис с 1:0.

Селекцията на Каму Мало демонстрира тактическа дисциплина и стигна до решаващото попадение в третата минута на добавеното време на първата част.

Тогава символичните домакини подхванаха светкавична контраатака, при която Туре пусна извеждащо подаване към Данго Уатара. Нападателят на Лориен демонстрира ювелирна техника и с мощен шут не остави шанс на Бен Саид.

През втората част Тунис се хвърли да вкара мача поне до продължения, но в 78-ата минута падане на Уахиб Хазри не беше отсъдено като дузпа.

В 83-ата минута Буркина Фасо остана с човек по-малко заради червения картон на голмайстора Данго Уатара.