Първа лига се завърна по подобаващ начин! Отборите на Етър и Септември си спретнаха голово шоу, което бе съпътствано и от един малко очакван частичен обрат. Двубоят на стадион "Ивайло" завърши 3:3, а със сигурност по-разочаровани от случилото се трябва да бъдат домакините.

Момчетата на Красимир Балъков изиграха перфектна първа част, през която попиляха своя опонент и му нанизаха три гола чрез Младенов, Петков и Батрович. "Болярите" обаче бяха бледа сянка на себе си след почивката, когато на своя страна Септември стигна до почти немислимото изравняване. В рамките на 19 минути гостите от София стигнаха до 3:3, след като на два пъти точен бе Мартин Тошев, а с глава се разписа Крис Гади.

Етър - Септември 3:3 (Развой на срещата по минути)

Първа лига се завърна с подобаваща драма

До края драмата можеше да бъде и пълна, ако новото попълнение на септемврийци Мирослав Будинов не бе пропилял една добра възможност в 89-ата минута.

Ремито помогна на Септември да се изкачи до деветото място, събирайки 24 точки. Етър е на 11-а позиция с 5 пункта по-малко.

В началните мигове, селекцията на Красимир Балъков опита да вземе контрол над срещата. Атаките на "болярите" преминаваха главно през десния фланг, където с няколко силни пробива впечатли Даниел Младенов. Публиката на домакините дори поиска дузпа в 5-ата минута, но реферът на срещата прецени, че физическият сблъсък между Орачев и гореспоменатия Младенов, не е достатъчен за суровото наказание.

В 15-ата минута нов спорен момент беляза срещата на "Ивайло". Нападателят на Етър - Иван Петков имаше претенции, че Борис Галчев в играл с ръка в полето на Септември. Броженията му обаче останаха глас в пустиня...

Мартин Тошев: Направихме нещо незабравимо срещу Етър

Тошев след подвига срещу Етър: На почивката си казахме, че е време за мъже

"Направихме нещо незабравимо"

Натискът на "болярите" все пак даде резултат и така жадуваният гол стана реалност в 18-ата минута. Новото попълнение Мане стреля силно от средна дистанция, вратарят на Септември - Янко Георгиев не се намеси по възможно най-добрия начин и отбитата топка попадна в краката на Младенов. Бившият играч на Пирин запази самообладание и без никакви трудности опъна мрежата на съперника.

Септември опита да се върне в мача по възможно най-бързия начин. Грешка на бранителя Пламен Гълъбов спомогна за една бърза контраатака на столичани, но вместо да търси индивидуално надиграване и удар, младият Иван Тилев реши да симулира за дузпа и в крайна сметка бе "възнаграден" с жълт картон.

Етър продължи да действа по-разнообразно в атака и това си пролича точно в 29-ата минута. Юношата на Барселона - Аласана Мане демонстрира отличен поглед върху играта, след като пусна страхотен пас зад отбраната за Велко Батрович. Въпросният обаче разочарова с изявата си и се размина с топката във възможно най-лошия момент.

Домакините достигнаха до удвояване на своята преднина само 60 секунди по-късно. Получилият шанс за изява днес - Иван Петков пое топката с гръб към съперниковата врата, последва елегантно негово завъртане и акуратен шут в десния ъгъл на безпомощния Георгиев. Всичко в тази ситуация отново тръгна от Даниел Младенов, който направи поредния си силен пробив по крилото.

Верея - ЦСКА 0:5, "червените" газят!

Алберг и Жеферсон ще направят официален дебют

Полувремето за "виолетовите" доби перфектен статут минута преди края, когато преднината на великотърновци вече беше цели три гола. Иван Петков продължи елегантно с пета за Георги Пашов, който пое по крилото и осъществи качествено центриране. Отбраната на Септември не бе добре подредена и това позволи на нисичкия Батрович да играе с глава и миг по-късно да ликува с попадение.

Септември опита да промени статуквото в 55-ата минута, след като Борис Галчев хвърли хубав извеждащ пас за Мартин Тошев. Завършващият му удар обаче бе огледален с цялостното представяне на софиянци до този момент.

И оттук насетне, нещо се случи...

Радост за селекцията на Ники Митов все пак имаше след 120 секунди. Бранителят на домакините Георги Пашов се хвърли на закъснял шпагат в краката на Мартин Тошев. Интервенцията беше извършена в опасната зона около линията на наказателното поле. Главният арбитър Драгомир Драганов се довери на своите помощници и миг по-късно посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Мартин Тошев, който безпощадно вкара за 1:3.

Шокът за "виолетовите" обаче се оказа прекалено голям, тъй като още в ответната атака, Септември вкара и втори гол! Иван Тилев демонстрира техника по фланга, след което "сложи" топката на главата на Крис Гади, който препарира дебютанта Гъргич.

Красимир Балъков разочарован от случилото се срещу Септември

Бала оправда издънката на Етър с негативна психология и липса на тонус

"Съжалявам за хората, които бяха по трибуните"

Подвигът на септемврийци продължи и немислимото сякаш се случи в 71-ата минута!! Продължителна атака на гостите така и не бе потушена от некоординираната отбрана на Етър. Всичко това позволи на Янко Сандански да отправи "сватбарски" шут, който изненадващо се превърна в асистенция за дебнещия Тошев. Нападателят не чака втора покана и съумя да осъществи частичния обрат.

До края драмата можеше да бъде и пълна, ако новото попълнение на септемврийци Мирослав Будинов не бе пропилял една добра възможност в 89-ата минута. Шокът в лагера на Етър бе прекалено голям и "виолетовите" не сътвориха нищо запомнящо се пред Янко Георгиев.

В следващия кръг на Етър предстои трудно гостуване на афиширащия високи амбиции тим на Берое. Септември пък домакинстват на още по-сериозен съперник - Левски.

Ники Митов: Свалям шапка на моите момчета

"Винаги ще защитавам футболистите си независимо дали грешат, или не, ако дават всичко от себе си"