Черно море продължи победния си ход в българския футбол, надделявайки над Нефтохимик в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

След като отборът на Георги Иванов взе скалпа на Левски за Купата на България, днес варненци се справиха без каквито и да било затруднения и с "морския" си съперник Нефтохимик.

Бургазлии отстъпиха с 1:3, като това беше най-малкото, с което можеха да си тръгнат от стадиона в Каварна.

Точни за победителите бяха Илиев, Секо и Николов.

Почетния гол за гостите вкара Вълчанов.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Черно море - Нефтохимик

Гонзо или Янев - това е въпросът

"Шейховете" бяха отупани с 3:0 от Ботев (Пловдив) и напуснаха турнира за Купата, а с безидейната си игра поставиха много въпросителни около оставането си в елита.

В шампионата отборът на Христо Янев спечели точка срещу Верея в предишния кръг, а преди това успя да победи и Славия с 2:0.

Днес обаче всичко за бургазлии бе загубено, като съперникът не остави на мира своя гост дори и за минута.

Гонзо и Черно море са в безупречна серия, като в миналия кръг удариха и Ботев като гост с 3:2.

Тази вечер те отново вкараха три гола, като наказателната акция бе стартирана от Георги Илиев.

Капитанът на домакините бе точен след чудесно изпълнен свободен удар в 23-ата минута на двубоя.

Седем минути преди почивката Уго Секо получи страхотно подаване от Илиев, преодоля опитния Колев и прати топката в мрежата за 2:0.

3:0 направи Пламен Николов, който с летящ плонж в 61-ата минута нокаутира окончателно съперника.

Крайното 1:3 оформи Вълчанов, с гола си малко преди последния сигнал.

Успехът на "моряците" можеше да е и още по-категоричен, ако не бяха пропуските на атакуващите състезатели на тима.

Така или иначе добрата форма на Черно море бе затвърдена и отборът зае третата позиция във временното класиране.