Шампионите от Лудогорец посрещат Левски в голямото дерби от кръга. Домакините са в серия от 11 поредни победи и вече натрупаха преднина от 6 точки пред "сините" на върха в класирането.

За последно отборът на Георги Дерменджиев не спечели в края на август, когато направи 2:2 срещу Локомотив (Пловдив). Именно тимът от "Лаута" повали с 2:1 Левски на "Герена" през изминалия уикенд и нанесе първа загуба на столичани от началото на първенството. Сега те ще имат възможност да скъсят изоставането си с евентуален успех в прекия двубой срещу Лудогорец, но ако загубят, разликата ще стане 9 точки и "орлите" трудно ще могат да бъдат догонени.

Дилемата пред наставника на домакините Георги Дерменджиев е дали да пусне като титуляр Марселиньо. Той се контузи преди мача срещу Базел и вече е възстановен, но въпреки това е възможно да остане сред резервите. Сигурни за местата си по двата фланга на атаката са бразилците Джонатан Кафу иВандерсон, а като централен нападател ще действа Клаудиу Кешерю.

В средата на терена за Лудогорец ще си партнират капитанът Светослав Дяков и Абел Анисе. В Левски под въпрос е дефанзивният халф Джереми Де Ноойер. Той обаче тренира пълноценно вчера и се очаква Елин Топузаков да му гласува доверие от първата минута. Ако все пак Топчо реши да не рискува, вместо Ноойер ще започне Мехди Бурабия. Въпреки че изпадна в голова суша, на върха на атаката отново ще стартира Бабатунде Адениджи, а Илиян Мицански ще чака шанса си през второто полувреме.

По крилата за "сините" ще играят Франсис Нар иАнтонио Аниете, а останалите в средата на терена ще са Роман Прохазка и Божидар Краев.