Витоша (Бистрица) и Пирин (Благоевград) не излъчиха победител в спора помежду си от 9-ия кръг на Първа професионална лига.

Сблъсъкът завърши без да бъдат отбелязани попадения - при резултат 0:0.

Новакът в елита все още не познава вкуса на победата в Първа професионална лига и след 9 изиграни кръга има само 2 спечелени точки.

Днес задачата пред "тигрите" не бе никак лесна, защото техният съперник играе сполучливо на чужд терен от началото на сезона.

Димитър Панталеев: Във Витоша съм, благодарение на Коце Ангелов

"Искам да се развивам като футболист"

"Орлетата" загубиха само едно от досегашните си 5 гостувания, като дори извоюваха равенство на терена на шампиона Лудогорец.

Витоша бе днес без контузения си голмайстор Григор Долапчиев, а в негово отсъствие атаката бе предвождана от Стефан Христов и Даниел Пеев.

Пирин напада в Бистрица с Радослав Кирилов и Станислав Костов. Димитър Благов и Анти Рениа пък действаха по двата фланга.

В миналия кръг благоевградчани разгромиха с 5:0 Локомотив (Пловдив), но днес така и не успяха да достигнат до отбелязване на гол в съперниковата врата.

Пирин посрами "смърфовете" в Благоевград, Локомотив (Пловдив) напълно обезличен!

Пирин посрами "смърфовете" в Благоевград, Локомотив напълно обезличен!

Станислав Костов с два гола и асистенция

Първата част от сблъсъка не беше сред най-привлекателните за наблюдаване в българския футболен елит, като стартира добре - с акции и към двете врати, но много бързо темпото спадна, нарушенията зачестиха, а изстрелите бяха сведени до минимум.

Домакините бяха тези, които по-настоятелно търсеха отбелязването на първи гол в мача. Атаките им обаче трябваше да завършват предимно с далечни изстрели, тъй като бранителите на съперника бяха добре подредени пред собственото си наказателно поле.

Снимка 313044

На свой ред гостите опитваха да притесняват защитниците на "тигрите", основно чрез Слави Костов и Радослав Кирилов. Рениа и Суда бяха достатъчно активни, но чистите положения пред вратаря на Витоша бяха малобройни.

Броени минути преди почивката Даниел Пеев се оказа в добра позиция в половината на съперника, подаде в пеналта на Макенджиев, който обаче рискува, излезе и изби топката към централната част на терена.

Второто полувреме не се различаваше особено много от първото.

Въпреки извършените и от двамата треньори промени в съставите, както и явното им недоволство от нулевото равенство, то се запази до последния съдийски сигнал.

В края на срещата играта загрубя като е истинско чудо, че двата тима завършиха мача с по 11 души на терена.