Отборът на Пирин (Благоевград) разгроми Локомотив (Пловдив) в мач от 8-ия кръг на Първа лига.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" завърши при резултат 5:0 в полза на домакините.

Станислав Костов вкара на два пъти топката в мрежата, а записа и асистенция на сметката си. Останалите голове бяха дело на Анте Рениа, Аймен Суда и Петър Христов.

"Oрлетата" нямаха победа на у дома от началото на първенството, но днес промениха хода на събитията.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Пирин - Локомотив (Пловдив) 5:0!

Тотална доминация на домакините. Така може най-кратко да се опише видяното по време на първото полувреме в мача.

Състезателите на Пирин унищожиха съперника си, карайки го да съжалява за появата си в Благоевград днес.

До 9-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на "зелените".

Станислав Костов пропусна да открие след само 30-ина секунди игра, но в 6-ата минута все пак стори това, възползвайки се от пробив на Анте Рениа.

Самият Рениа покачи на 2:0 120 секунди по-късно, правейки ситуацията на терена за "смърфовете" безкрайно неприятна.

Атаките на домакините не спираха и само късметът попречи на Слави Костов да се разпише отново в мача.

Бранителите на Локомотив изглеждаха като представители на новак в елита, който се е изкачил наведнъж от аматьорския в професионалния футбол. Защитата на "смърфовете" действително напомняше анимационен филм, като бе доста забавна и "нарисувана" до последния детайл.

Три минути преди почивката Костов все пак се разписа за втори път в мача, отново след голов пас на Рениа. Двамата демонстрираха сработване, с което малко двойки съотборници в Първа лига могат да се похвалят.

Двайсетина минути преди последния сигнал в срещата и Аймен Суда ознаменува доброто си представяне днес с попадение. Останаха известни съмнения за засада, но голът все пак бе признат.

Крайното 5:0 оформи Петър Христов, който бе точен 30 секунди след като се появи в игра, в самия край на двубоя.

Треньорът на домакините Милен Радуканов не можа да използва крилото Даниел Младенов, който бе отстранен от отбора. В защитата пък се завърна Румен Сандев, койт изтърпя своето наказание. Ирландецът Конър Хендерсън все още не е готов за игра и пропусна и този мач.