ГОЛ на Костов..., но страничният съдия е вдигнал флага си, маркирайки засада.

Без голови ситуации в двете половини от игрището.

57′

Кочилов сменя Петров.

55′

Куп нецензурни епитети, използвани както от единия, така и от другия треньор. Не са доволни те от нулевото равенство.

Голове обаче така и не падат.

Снимка 313045

Снимка 313043

53′

Удар на Костов!

Поредна добра намеса на вратаря на Витоша.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първата част от сблъсъка не беше сред най-привлекателните за наблюдаване в българския футболен елит, като стартира добре - с акции и към двете врати, но много бързо темпото спадна, нарушенията зачестиха, а изстрелите бяха сведени до минимум.

Домакините бяха тези, които по-настоятелно търсеха отбелязването на първи гол в мача. Атаките им обаче трябваше да завършват предимно с далечни изстрели, тъй като бранителите на съперника бяха добре подредени пред собственото си наказателно поле.

На свой ред гостите опитваха да притесняват защитниците на "тигрите", основно чрез Слави Костов и Радослав Кирилов. Рениа и Суда бяха достатъчно активни, но чистите положения пред вратаря на Витоша бяха малобройни.

Броени минути преди почивката Даниел Пеев се оказа в добра позиция в половината на съперника, подаде в пеналта на Макенджиев, който обаче рискува, излезе и изби топката към централната част на терена.

45′

Почивка.

41′

Далечен изстрел на Цанков.

Кълбото преминава далеч от целта.

36′

Рениа центрира!

Вратарят на Витоша се намесва и хваща топката в ръцете си.

34′

Траянов е сред най-фаулираните футболисти на терена.

Състезателят на Пирин пък е най-дейният в редиците на състава си.

32′

Играта загрубя.

Няколко много неспортсменски прояви на футболисти и на двата тима.

28′

Траянов заменя Башлиев.

25′

Александър Башлиев ще бъде принудително заменен, след като се контузи.

Неприятен момент за състезателя.

20′

Нищо интересно, заслужаващо си да бъде отбелязано на терена.

Атаките към двете врати секнаха.

Сега пък топката е през голяма част от времето само в централната част на игрището.

14′

Три поредни неточни изстрела - два за Пирин и един на сметката на Витоша.

Костадин Ангелов дава сериозна доза указания на футболистите си, сочейки им половината на съперника.

10′

Двата тима изнасят топката директно от защитата към нападението си.

Нямат много работа халфовете на терена.

6′

Суда стреля от близка дистанция!

Вратарят на домакините лови.

3′

Удар на Ангел Стоянов!

Топката не попада в целта.

2′

Футболистите на домакините подкрепиха таланта от школата на клуба Божидар, набор 2003, който беше диагностициран с тумор.

Състезателите излязоха на терена със специално изготвени тениски.

Снимка 313046

Част от средствата от продадените билети също ще бъдат преведени по сметка, в подкрепа на Божидар.

1′

19. Китан Василев 26. Любомир Цолев

Витоша (Бистрица) приема Пирин (Благоевград) в сблъсък от 9-ия кръг на Първа професионална лига.

Новакът в елита все още не познава вкуса на победата в Първа професионална лига и след 8 изиграни кръга има само 1 спечелена точка.

Днес задачата пред "тигрите" не е никак лесна, защото техният съперник играе сполучливо на чужд терен от началото на сезона.

Димитър Панталеев: Във Витоша съм, благодарение на Коце Ангелов

"Искам да се развивам като футболист"

"Орлетата" загубиха само едно от досегашните си 4 гостувания, като дори извоюваха равенство на терена на шампиона Лудогорец.

Витоша ще е без контузения си голмайстор Григор Долапчиев, а в негово отсъствие атаката ще водят Стефан Христов и Даниел Пеев. С травма е и опитният Четин Садула.

Пирин ще напада в Бистрица с Радослав Кирилов и Станислав Костов. Димитър Благов и Анти Рениа пък ще действат по двата фланга. В

миналия кръг благоевградчани разгромиха с 5:0 Локомотив (Пловдив) и са с повишено самочувствие. При успех, "орлетата" могат да се изкачат в горната половина на таблицата.

Пирин посрами "смърфовете" в Благоевград, Локомотив (Пловдив) напълно обезличен!

Пирин посрами "смърфовете" в Благоевград, Локомотив напълно обезличен!