Витоша и Локомотив (Пловдив) не излъчиха победител в днешния двубой от 18-ия кръг на Първа лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1, а головете паднаха още преди да са изтекли 10 пълни минути от началото. "Тигрите" откриха резултата чрез Ивайло Лазаров, а минута по-късно, Димо Бакалов изравни. Така бистричани продължават без победа в родния ни шампионат, заемайки последното място в класирането. "Смърфовете" пък са на 9-ата позиция.

Витоша - Локомотив (Пловдив), 1:1

Мачът е с начален час 13:00

Много интригуващо първо полувреме изиграха двата отбора. Домакините откриха резултата още преди да изтече 10-ата минута на двубоя, след като Ивайло Лазаров получи хубаво центриране и от идеална позиция в наказателното поле отправи мощен удар за 1:0.

Щастието за бистричани обаче не трая дълго. Само 60 секунди по-късно, Димо Бакалов върна равенството на "Васил Левски" след точен удар с глава.

До края на първата част "смърфовете" бяха по-дейният и търсещ гола тим след като организираха няколко хубави атаки. Симеон Райков пробва да покоси вратата на бистричани с удар от границата на пеналта, но Михаил Иванов не позволи топката да влети в мрежата му, а преди това опита да изненада вратаря след изпълнение на свободен удар, но стражът не на мястото си и улови.

Най-доброто, до което "тигрите" достигнаха, бе в 26-ата минута, когато Григор Долапчиев стреля от дъгата, но топката рикошира в Асен Георгиев и мина покрай лявата греда.

През второто полувреме нивото доста поспадна и опасни атаки пред едната от двете врати почти липсваха. Отново Симеон Райков бе най-креативният футболист на терена, но след като бе заменен половин час преди края, Локо не успя да достигне до нищо интересно в полето на Михаил Иванов.

Снимка 326543

Така "тигрите" продължават да мечтаят за първи успех в дебютния си сезон в елита, а "железничарите" прекъснаха "черната" серия от три поредни загуби и си тръгват с точка от София.