Отборът на Витоша (Бистрица) записа победа с 3:0 над Етър у дома в тазвечершния мач, с който бе затворен 29-ия кръг в Първа лига. Точни за "тигрите" бяха Емил Гъргоров (25'), Иван Вълчанов (58') и Стефан Христов (93').

Витоша - Етър, 3:0 (Развой на срещата по минути)

Бадема отново бележи за "тигрите"

Срещата стартира с минута мълчание в памет на легендата на Левски и българския футбол Александър Костов, който почина днес на 81-годишна възраст. Иначе двата отбора не демонстрираха най-атрактивния футбол, но домакините определено бяха доста по-активни от своя съперник през първото полувреме.

Още във втората минута се получи дискусионна ситуация за щабовете. Петко Цанков се хвърли на шпагат, за да спре Велко Батрович, който получи много хубав пас в наказателното поле. Влизането му обаче беше чисто и играта бързо беше подновена. Малко след това, Бадема опита да изненада вратаря на "виолетовите" с удар от границата на наказателното поле, но го изпълни с по-слабия си десен крак и разочарова.

Снимка 418383

В 25-ата минута, "тигрите" откриха резултата. Григор Долапчиев успя майсторски да изработи свободно пространство, след като се възползва от груба грешка на Анатоли Господинов, а неостаряващият Емил Гъргоров остана сам срещу празната врата и с лекота чукна топката в нея - 1:0.

Малко преди края на редовното време, Григор Долапчиев отново беше изпуснат от защитата на гостите, но тъй като не получи подкрепа от съотборниците си, реши да стреля към вратата. Опитът му обаче бе доста неточен и така двата отбора се оттеглиха на почивка без нова промяна на резултата.

След подновяването на играта, домакинският натиск на бистричани продължи. В 55-ата минута, Петко Цанков се отскубна от защитата на "виолетовите", след като получи пас от Григор Долапчиев, и реши да стреля от движение, търсейки близкия ъгъл. Топката обаче се озова от външната страна на мрежата. Само три минути по-късно, "тигрите" удвоиха преднината си. Емил Гъргоров центрира от собственото си поле, намирайки непокрития Иван Вълчанов. Той напред към пеналта, залъга върналите се защитници и шутира към вратата. Топката рикошира в Пламен Гълъбов, удари се в гредата и се мушна в мрежата за 2:0.

В 61-ата минута, Здравко Илиев центрира към наказателното поле, където абсолютно непокрит около точката за дузпа беше оставен Велко Батрович. Той успя да скочи достатъчно високо, изпреварвайки вратаря, и да насочи топката към целта, но за негово съжаление, тя премина покрай страничния стълб. Малко след това, Четин Садула центрира към съперниковото поле, където на скорост вече навлизаше Иван Вълчанов. Той стреля от воле към вратата от много близко разстояние, а Анатоли Господинов направи страхотно спасяване с една ръка, избивайки топката в корнер.

Снимка 418382

В 75-ата минута, грешка на Купенов позволи на влезлия като резерва за "виолетовите" Дани Младенов да достигне до топката, но вратарят Християн Василев успя да се намеси навреме и да предотврати опасността. Малко след това, отчетохме първия точен удар от началото на срещата на сметката на великотърновци. Никола Колев шутира от около 20 метра, но не успя да затрудни стража на "тигрите".

Дълбоко в добавеното време, Стефан Христов оформи класическото 3:0. Нападателят пое подаване от Четин Садула и с мощен удар прониза Анатоли Господинов за трети път тази вечер.

След тази победа, Витоша (Бистрица) събра 31 точки на третото място в Група А на Втората осмица, докато Етър остана на първото място с 44.