Няколко минути не достигнаха на Витоша (Бистрица), за да запише първа победа в елита. "Тигрите" водиха до 93-ата минута на Славия у дома в мач от 23-ия кръг на Първа лига, но в крайна сметка срещата завърши 1:1. Дани Пеев даде преднина домакините в 67-ата минута, но дълбото в добавеното време Милчо Ангелов изравни.

Това бе шеста точка, която възпитаниците на Костадин Ангелов записаха в актива си и закономерно заемат последно място във временното класиране. В същото време Славия има 26 пункта и все още има минимални шансове да се добере до Топ 6.

Витоша (Бистрица) - Славия 1:1

Витоша - Славия 1:1, Милчо Ангелов изравни в добавеното време

"Белите" излизат за задължителни три точки, за да запазят шансове за Топ 6

Срещата започна по-добре за гостите и още в 3-ата минута Ивайло Димитров стреля с глава над вратата.

В 15-ата минута правещият дебют за "тигрите" Георги Ангелов се намеси решително и спря устремилия се сам срещу Християн Василев нападател на "белите" Милчо Ангелов.

В 21-ата минута стражът на домакините спаси опасен удар на Ангелов.

В следващите минута гостите имаха превес в играта, но не успяха да създадат нищо опасно пред Василев.

Снимка 343538

Около 40-ата минута домакините погледнаха по-смело към вратата на Стергиакис и това можеше да доведе до гол, но гръцкият вратар успя да избие удар на Котев.

В края на полувремето Стефан Велев опита удар от далечна дистанция, но не намери очертанията на вратата.

Златомир Загорчич: Днес нещо ни липсваше

"Направихме много глупости на тежкия терен"

В началото на втората част Иван Минчев стреля извън наказателното поле, но топката мина на сантиметри от напречната греда на Василев. В 53-ата минута Милчо Ангелов с глава прати топката в аут.

Домакините бяха близо до откриване на резултата в 60-ата минута, когато Орлин Старокин засече с глава центриране от пряк свободен удар, но топката мина покрай вратата на Стергиакис.

Снимка 343537

Малко след това вратарят на Витоша на два пъти спаси вратата си от гол след удари на Андреа Христов. Защитникът първо стреля от воле след лошо изчистване на Христозов, а след това ударът му с глава след корнер бе отразен от Василев.

В 67-ата минута "тигрите" излязоха напред в резултата. Даниел Пеев изпълни прецизно пряк свободен удар отляво на наказателното поле, никой не успя да играе с топката и тя влетя във вратата на Стергиакис.

Снимка 343541

Славия отговори с неточен удар на Минчев, който излезе в аут. До края на срещата гостите имаха териториален натиск, но едва в 91-ата минута успяха да създадат нещо опасно пред вратата на Витоша, но удар на Галин Иванов с глава мина покрай лявата греда. Две минути по-късно Милчо Ангелов успя да изравни след удар с глава, оползотворявайки центриране на Момчил Цветанов.

Костадин Ангелов: Болезнено е, но победата ще дойде

"Не знам как да приема тази липса на късмет"