Черно море не успя да спечели гостуването си на Витоша (Бистрица) в последния и за двата тима двубой преди зимната пауза в Първа лига.

Варненци можеха да се изравнят с 4-ия в класирането Берое, при загуба на заралии от Левски. Това обаче не се случи, като варненци водеха в резултата, но позволиха изравняване през второто полувреме на срещата в Бистрица.

На своя стадион "тигрите" имат поражения само от Лудогорец, Ботев (Пловдив) и Берое - все отбори от Топ 6. В последните си две домакинства пък възпитаниците на Росен Кирилов бяха записали две победи и не допуснаха гол - 1:0 срещу Славия и 2:0 срещу Верея.

По-рано през сезона Черно море се наложи над Витоша във Варна с 1:0 след автогол на Милев. Днес точките бяха поделени, а регистрираният краен резултат беше 1:1.

Точен за гостите бе Георги Илиев, докато за домакините се разписа Ивайло Лазаров.

Снимка 395520

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Първото полувреме не предложи кой знае какво напрежение пред двете врати, като играта се водеше предимно в зоната между двете наказателни полета.

Гостите бяха малко по-настоятелни в действията си и логично все пак стигнаха до откриване на резултата.

Това се случи след 20 минути игра, когато Георги Илиев получи подаване на границата на наказателното поле на Витоша и мигновено стреля, кълбото се отби в тялото на бранител и влезе неспасяемо във вратата за 0:1.

Последва нова добра възможност за варненци, но Кики не успя да насочи топката по възможно най-добрия начин, след пас на Илиев. Тя премина на сантиметри над целта, а вратарят на домакините не успя дори да помръдне от позицията си.

Наско Милев пък създаде най-сериозната опасност пред Китанов, като при центриране от корнер се опита да засече с пета технично топката, но тя бе избита от защитник.

Малко преди почивката безспорно най-дейният футболист на бистричани Милев бе заменен принудително. На хлъзгавия терен той се опита да овладее подаване в центъра на терена, но получи разтежение. На първо време младокът пробва да остане в игра поне до почивката, но малко по-късно все пак бе заменен от Долапчиев.

Снимка 395521

Натискът на гостите в заключителните мигове от първото полувреме не доведе до отбелязването на нов гол и така Черно море се оттегли в почивка с гол преднина.

През второто полувреме домакините определено взеха нещата в свои ръце, докато съперникът им позволи да бъде натикан в собствената си половина от терена.

Атаките за бистричани се редуваха една след друга, като за разлика от първите 45 минути, сега вече и точните удари влязоха в обръщение.

Именно след един такъв в 73-ата минута Ивайло Лазаров върна състава си в мача, с изравнителен гол за 1:1.

Илиан Илиев побърза да извърши няколко промени в редиците на тима си, като заигра на ръба на риска, в търсене на трите точки.

Снимка 395527

Така или иначе обаче нова промяна в резултата не беше регистрирана, въпреки че Витанов разтресе рамката на вратата зад Василев малко преди последния сигнал.

Това бе и един от последните любопитни моменти в срещата, завършила без победител.