Верея спечели за първи път дербито на Стара Загора и затвърди седмото си място в класирането на Първа лига. „Лъвовете" победиха Берое с 1:0 и доказаха, че могат с икономично игра да печелят точки. „Зелените" не можаха цял мач да се отърсят от ранния гол на Сукуна и практически да създадат голови положения.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на играчите на Шапекоензе, които загинаха в самолетна катастрофа.

През първото полувреме двата отбора дълго време се проучваха и играчите не смееха да предприемат нещо сериозно.

В 15-ата минута Амаду Сукуна стреля от границата на наказателното поле неспасяемо в десния ъгъл на Благой Макенджиев и откри резултата - 1:0. Той получи топката от Момчил Цветанов, който пресече с глава лошо изнесена топка. Футболистите на Верея направиха преса, която даде резултат.

Георги Динков направи фаталната грешка. Същият, който замени Илия Миланов в състава минути преди началото на срещата.

Верея е нов отбор и публиката на стадиона подкрепяше почти изцяло Берое. Феновете пуснаха ефектна зелена димка малко след гола в тяхната врата.

Постепенно играчите на Берое пренесоха играта в полето на своя съперник, но така и не успяха да създадат голови положения. Единствено Александър Василев стреля на два пъти опасно, но Иван Караджов стоеше стабилно на мястото си.

В няколко момента прехвърчаха искри и Владимир Вълков показа три жълти картона. Асистентът Веселин Мишев вдигна авторитетно няколко засади на играчите на Верея.

След почивката Александър Томаш върна своите момчета да бранят резултата. На моменти те изпадаха в глуха защита, но при всяка възможност опитваха остри контри. Томаш беше дал инструкции напред да тръгват малко хора и отборът на Верея не даде никакъв шанс на своите съперници.

Беройци тръгнаха напред, но така и не можаха да направят нещо смислено. Единствено Мапуку направи няколко опасни пробива.

Снимка 265729

При едно негово центриране Кирилов не можа да си спре топката в опасна близост, пропилявайки единственото частично положение, появило се пред състава на Берое.

Верея вече има 22 точки и е сериозен претендент за място в шестицата.

Кризата в Берое вече е много дълбока. Бронзовите медалисти от миналото първенство са вече на 25 точки зад шампиона Лудогорец и само на 6 пред предпоследния Нефтохимик.