Отборът на Верея постигна първа победа за новия сезон. "Лъвовете" излъгаха новаците от Етър, печелейки визитата си с минималното 0:1. В герой за старозагорци се превърна бившият нападател на Левски - Валери Домовчийски, който реши всичко с гол в 86-ата минута.

Етър - Верея 0:1 (Развой на срещата по минути)

"Лъвовете" с първа победа за сезона

Като цяло двубоят в Ловеч бе доста безинтересен, като положенията пред двете врати бяха истинско събитие. За да бъдем обективни, по-опасните такива бяха за Верея, което донякъде прави логичен и успехът им над селекцията на Станислав Генчев.

По този начин хората на Илиян Илиев се изкачиха до 9-то място във временното класиране, докато Етър остава на дъното, без победа в Първа лига.

Гостите от Верея се възползваха максимално от факта, че Етър "домакинства" далеч от своя стадион "Ивайло" и стартираха доста офанзивно. Селекцията на Илиан Илиев хвана на контра "болярите" още в третата минута, но нападателят Фенуш разочарова с диагоналния си изстрел по посока вратата на Христо Иванов.

Положенията за "лъвовете" обаче следваха едно след друго. В 8-ата минута Илиян Йорданов проби майсторски по крилото, след което пусна успореден пас за връхлитащия Гошо Андонов. Ветеранът обаче нямаше много време за действие и стреля право в тялото на излезлия да го пресече страж на Етър.

Иван Вутов: Слабо играхме, но имаме потенциал

"Заслужавахме максимум равен"

Любимият отбор на Велико Търново опита да отговори на заралийската активност с изпълнение от фаул на Цветомир Тодоров. Играчът с №91 обаче не повтори попадението си от мача срещу Локо (Пд) и прати топката на сантиметри от страничната греда на Аргилашки.

Четвърт час след началото на срещата, отбраната на домакините отново забрави за бързия Меди Фенуш. Алжирецът остана на стрелкова позиция, но отново от почти нулев ъгъл. Този фактор, а и преждевременното излизане на Иванов, отново лимитираха до минимум головата опасност.

Илиан Илиев с гневна атака по Левски

Илиан Илиев: Не пожелавам на никого това, което преживях в Левски

Специалистът изрази съчувствие спрямо случващото се с Ники Митов"

В заветните мигове на полувремето, отборът на Етър беше този, който имаше възможност да поведе в резултата. Търновци имаха числено преимущество в полето на съперника, но вместо точен пас, Йордан Апостолов подаде право в шпагата на Венци Бенгюзов.

Малобройната публика в Ловеч трябваше да издържи чак до 82-ата минута, за да види някакво голово положение пред една от двете врати. Появилият се като резерва Джихат Кямил опита рефлекса на Аргилашки, но стражът на Верея демонстрира върхова концентрация.

Капитанът на Верея: Трите точки са много важни за нас

Георги Андонов: Трудна победа, но важна и сладка

"Нещата се нормализираха във финансов план"

Този наглед изключително скучен мач пое драматичен обрат 4 минути преди края, когато Верея нанесе своя съкрушителен удар. Поредна атака на "лъвовете" завърши с перфектен рейд на Гошо Андонов, който между двама бранители на Етър продължи за Домовчийски. Бившият нападател на Левски се справи с Иван Скерлев и от няколко метра матира "болярите".

До края Етър нямаше нито силите, нито шансовете, за да стигне поне до ремито. Така Верея се пребори за своята първа шампионатна победа, докато "болярите" ще се надяват на триумф в някои от следващите си мачове в елита.

В следващия кръг на Етър предстои тежко гостуване на Дунав (Русе), докато Верея приема намиращия се във възход тим на Левски.