Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 653

Верея с първа победа за сезона, наложи се над Етър с 1:0

Валери Домовчийски донесе първа победа на Верея за новия сезон

Георги Аргилашки получава жълт картон заради бавене на играта.

88′

Дефанзивна смяна на Илиан Илиев. Илия Мунин заменя централния нападател - Меди Фенуш.

86′

ГООООЛ ЗА ВЕРЕЯ!!! 0:1!! ДОМОВЧИЙСКИ!! Този наглед изключително скучен мач пое драматичен обрат 4 минути преди края, когато Верея нанесе своя съкрушителен удар. Поредна атака на "лъвовете" завърши с перфектен рейд на Гошо Андонов, който между двама бранители на Етър продължи за Домовчийски. Бившият нападател на Левски се справи с Иван Скерлев и от няколко метра матира "болярите".

84′

Последна промяна в лагера на Етър. В игра се появява централният нападател - Стефан Неделчев.

82′

ЧУДО! ПЪРВИ ТОЧЕН ИЗСТРЕЛ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!! Малобройната публика в Ловеч трябваше да издържи чак до 82-ата минута, за да види някакво голово положение пред една от двете врати. Появилият се като резерва Джихат Кямил опита рефлекса на Аргилашки, но стражът на Верея демонстрира върхова концентрация.

80′

Официално предупреждение за Цветомир Тодоров.

78′

Опитният Тодор Колев се появява в игра за Етър, заменяйки Иван Петков.

74′

Венцислав Бенгюзов напуска игра за Верея, а на негово място се появява Петър Витанов.

69′

Официално предупреждение и за Илиян Йорданов.

64′

Жълт картон за Мирослав Енчев.

59′

Капитанът на Верея - Елиаш отстъпва мястото си на Валери Домовчийски.

50′

Първа промяна в лагера на домакините. В игра се появява Джихат Кямил, който заменя неубедителния Мартин Станкев.

47′

На трибуните на градския стадион в Ловеч е бившият наставник на Динамо (Загреб) - Ивайло Петев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

В заветните мигове на полувремето, отборът на Етър беше този, който имаше възможност да поведе в резултата. Търновци имаха числено преимущество в полето на съперника, но вместо точен пас, Мартин Станкев подаде право в шпагата на Венци Бенгюзов.

34′

Официално предупреждение за Сашо Александров, който влезе неразумно в краката на Георги Андонов.

18′

Първи жълт картон в мача. Получава го Георги Андонов, който удари с лакът Венцислав Василев.

15′

Четвърт час след началото на срещата, отбраната на домакините отново забрави за бързия Меди Фенуш. Алжирецът остана на стрелкова позиция, но отново от почти нулев ъгъл. Този фактор, а и преждевременното излизане на Иванов, отново лимитираха до минимум головата опасност.

13′

Етър опита да отговори на заралийската активност с изпълнение от фаул на Цветомир Тодоров. Играчът с №91 обаче не повтори попадението си от мача срещу Локо (Пд) и прати топката на сантиметри от страничната греда на Аргилашки.

8′

АНДОНОВ! Положенията за Верея обаче следваха едно след друго. В 8-ата минута Илиян Йорданов проби майсторски по крилото, след което пусна успореден пас за връхлитащия Гошо Андонов. Ветеранът обаче нямаше много време за действие и стреля право в тялото на излезлия да го пресече страж на Етър - Христо Иванов.

3′

ФЕНУШ!! Гостите от Верея се възползваха максимално от факта, че Етър "домакинства" далеч от своя стадион "Ивайло" и стартираха доста офанзивно. Селекцията на Илиан Илиев хвана на контра "болярите" още в третата минута, но нападателят Фенуш разочарова с диагоналния си изстрел по посока вратата на Христо Иванов.

1′

18. Янислав Иванов

Отборите на Етър и Верея се изправят един срещу друг в последен мач от третия кръг в Първа лига. И двата тима все още не познават вкуса на победата през този сезон, така че трите точки са приоритетна цел за въпросните селекции.

Левски отряза Етър за двама национали

"Болярите" пожелали под наем Ивайло Найденов и Станислав Иванов

В ролята на фаворити влизат "домакините" от Етър, които и този кръг са принудени да играят на градския стадион в Ловеч. Станислав Генчев няма особени проблеми с избора си на титулярен състав, като ще може да разчита на почти всичко най-добро в своите редици. "Болярите" продължават да бъдат активни и на трансферния пазар, като се очаква до дни с великотърновци да подпише бившият играч на Левски, Ботев и Берое - Георги Сърмов. "Виолетовите" обаче удариха на камък с ангажирането под наем на младите таланти на Левски - Ивайло Найденов и Станислав Иванов.

Етър подписва с Георги Сърмов тази седмица

Футболистът ще парафира с "болярите"

В лагера на Верея все още ближат рани след здравия пердах, който ядоха от Черно море. Наставникът Илиан Илиев се оплака от липсата на достатъчно качествени футболисти, които все пак ще му бъдат подсигурени от финансовия благодетел на "лъвовете" - Галин Михайлов.

Към днешна дата без алтернатива в предни позиции са нападателите Меди Фенуш и Георги Андонов, които засега обаче са далеч от своята най-добра форма. Същото важи и за Валери Домовчийски, който днес обаче стартира от резервната скамейка.

Босът на Верея потвърди за нови футболисти

"Илиан Илиев ще реши кои да привлече", заяви Галин Михайлов

Главен съдия на срещата е Георги Димитров от София, с помощници Младен Маринов и Красимир Миланов. Събитията зад двете врати ще следят допълнителните асистент арбитри Йото Гарабедов и Петър Григоров, а делегат на БФС е Владимир Николчев. Работата на реферите ще наблюдава Кирил Лозанов.