Отборът на Левски инкасира първата си загуба от началото на сезона в Първа лига. Столичният гранд сензационно отстъпи с 0:2 при гостуването си на Верея. "Лъвовете" се възползваха максимално от слабата игра на съперниковата отбрана и нанесоха своя удар още до 28-ата минута.

Летящ старт на заралии даде Георги Андонов още в 3-ата минута, а точка на спора сложи Венци Бенгюзов. И двата гола паднаха след асистенции на капитана Елиаш Да Силва.

Наско Сираков беснее от съдийските тесли срещу Левски

Наско Сираков: Е*ати съдиите, те убиват Левски!

Илиана Раева с кратък разказ за нервите на нейния съпруг, изхабени по време на мача Верея-Левски

Отборът на Левски, който този следобед бе воден от Асен Букарев, не демонстрира нищо съществено в предни позиции, въпреки наличието на големите си звезди - Габриел Обертан, Жорди Гомес, Серджиу Буш и Жуниор Мапуку. Новият "син" резил се осъществи пред погледа на собственика Спас Русев, който бе в официалната ложа на "Трейс Арена".

Снимка 306921

Като за капак, вековниците довършиха срещата и с човек по-малко, след като в 82-ата минута червеният цвят на картона видя Димитър Пиргов.

Верея - Левски 2:0 (Развой на срещата по минути)

Столичани със сериозна издънка на "Трейс Арена"

Въпреки всички негативи за своето представяне, левскарите могат да имат сериозни претенции към главния съдия Владимир Вълков. В 40-ата минута той и неговите помощници отмениха, заради несъществуваща засада, гол на Димитър Пиргов, а в началото пък си затвориха очите за засада и игра с ръка на Елиаш в момента, когато той асистира за гола на Андонов.

Наглед спокойното начало на двубоя придоби сензационен обрат, след като още в 3-ата минута домакините поведоха в резултата. Явно силно разконцентрирани от парещото слънце, играчите на Левски допуснаха страховита грешка в отбрана, която им коства скъпо. Мики Орачев не прецени подаване към Фенуш, който продължи към Елиаш на дузпата. Опит да изчисти коженото кълбо направи Димитър Пиргов, но вместо да внесе спокойствие, той подари топката за дебнещия Георги Андонов. От добрата позиция ветеранът не сгреши и препарира Митрев с шут в горния десен ъгъл.

Въпросното попадение обаче не трябваше да бъде зачитано от главния съдия, тъй като авторът на асистенцията - Елиаш освен, че беше в засада, игра непозволено и с ръка.

Божидар Митрев: Виновниците за загубата сме само ние

Капитанът на Левски: Когато нямаш поведение на терена, губиш 0:2 и си тръгваш

"Съдията сбърка, но виновниците сме ние"

Ранният гол сериозно притесни левскарите, които трудно достигаха до точни подавания помежду си. От своя страна Верея играеше смело и дебнеше своя шанс на контраатаки. Те преминаваха главно през зоната не несигурния Мики Орачев.

Снимка 306920

Гостите от София демонстрираха офанзивни признаци на живот в 16-ата минута, когато Серджиу Буш се възползва от своята физика и се пребори за една наглед невъзможна топка в полето на Верея. Последва подаване към Прохазка, който центрира за включващия се Вутов, но с решителен шпагат блесна Мирослав Енчев, който изчисти топката в корнер.

Илиан Илиев: Срамно е Левски да търси оправдание в съдиите

Илиан Илиев: Шефове на Левски крещяха по съдиите в тунела

"Нямаме един организиран фен, а ги победихме с 2:0"

И докато Левски се мъчеше в атака, Верея вършеше точните неща на терена и заслужено удвои своята преднина в 28-ата минута. Капитанът на домакините - Елиаш се възползва от сериозна пробойна в защитата на съперника и с пас между краката на Ангелов изведе Венци Бенгюзов на стрелкова позиция. Останал сам срещу Митрев, бившият халф на Пирин удвои преднината на "лъвовете".

Вместо да се дръпнат назад, играчите на Верея продължиха да натискат неуверения си опонент. Пореден пробив на Меди Фенуш остана неразгадаем ребус за Орачев, който само видя как алжирецът продължава към връхлитащия Илиян Йорданов. Крилото обаче отправи слаб удар, като по този начин пожали левскарите от трети гол.

Снимка 306919

Въпреки липсата на достатъчно острота, Левски все пак стигна до гол в 40-ата минута. Незнайно защо обаче, помощникът на главния съдия Владимир Вълков, вдигна флага за засада! Роман Прохазка шутира мощно от над 23 метра, Аргилашки спаси със сетни сили, а отбитата топка бе довкарана от Пиргов. На повторенията обаче ясно се видя, че защитникът е зад последния играч на Верея в момента, когато Прохазка отправя своя изстрел. Всичко това вбеси както играчите от София, така и техните фенове, които направиха опит да нахлуят на терена.

Левски започна пределно амбицирано втората част. Столичани натикаха своя опонент дълбоко в неговото наказателно поле, ала поредицата от ъглови удари така и не доведе до гол в мрежата на Аргилашки.

Димитър Пиргов: Съдията не трябва да ни бъде оправдание за загубата

Грешникът Пиргов: Трябва ужасно много работа, за да станат нещата

"Последните две седмици бяха тежки за нас"

Наставникът на домакините - Илиан Илиев бе неприятно сюрпризиран в 52-ата минута, когато видя как неговия капитан - Елиаш се свлича на терена и с жестове демонстрира, че не може да продължи срещата. Така принудително на мястото на бразилеца се появи бившият халф на ЦСКА - Петър Витанов.

Снимка 306917

С течение на срещата атаките на Левски ставаха все по-опасни. Такава беше тази в 62-ата минута, когато Обертан се справи със Слаев по крилото и отправи прострелен пас, успореден на голлинията. За негово съжаление, Серджиу Буш и Антонио Вутов не съумяха да засекат коженото кълбо.

Даниел Боримиров обвини главния съдия за загубата на Левски от Верея

Борето беснее: По-голямо клане не бях виждал

"Това беше тенденциозно съдийство"

Безсилието на Левски се олицетвори по най-добрия начин в 82-ата минута, когато грешникът в днешната среща - Димитър Пиргов фаулира откъсващия се Меди Фенуш и моментално видя червения цвят на картона.

Снимка 306918

Това беше и последното по-интересно събитие в този двубой - Верея - Левски 2:0.

В следващия кръг на Левски предстои тежко домакинство на Дунав (Русе). Двубоят е на 13 август от 21:00 часа. Верея пък ще се опитва да сътвори чудото и срещу Лудогорец в Разград.

Букарев: Съжалявам за тази загуба

Асен Букарев: Съжалявам! На Левски от доста години му липсват лидери

"Ники Митов стана жертва на голямото желание за светкавични резултати"