Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2453

Верея поднесе изненадата на кръга - победи Левски с 2:0

Безидеен Левски падна в жертва на слаб съдия и безпощаден Верея

Нов "син" резил - 0:2 срещу скромната селекция на Илиан Илиев

87′

Последна смяна за Верея в този мач.

82′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ДИМИТЪР ПИРГОВ!! Безсилието на Левски се олицетвори по най-добрия начин в 82-ата минута, когато грешникът в днешната среща - Димитър Пиргов фаулира откъсващия се Меди Фенуш и моментално видя червения цвят на картона.

76′

Втора рокада в лагера на Верея. В игра се появява Валери Домовчийски вместо Илиян Йорданов.

72′

В 72-ата минута гостите от Левски поискаха дузпа, след като Серджиу Буш падна в наказателното поле на Верея. Броженията му обаче не бяха уважени от главния съдия.

65′

Антонио Вутов отстъпва мястото си на Станислав Иванов.

64′

Асен Букарев хвърля всичко в атака. В игра се появява Франсис Нар, който заменя Габриел Обертан.

62′

ВУТОВ! С течение на срещата атаките на Левски ставаха все по-опасни. Такава беше тази в 62-ата минута, когато Обертан се справи със Слаев по крилото и отправи прострелен пас, успореден на голлинията. За негово съжаление, Серджиу Буш и Антонио Вутов не съумяха да засекат коженото кълбо.

60′
Гавра с Левски на мач на ЦСКА 1948

В момента "червените" играят с Миньор (Перник)

52′

Наставникът на домакините - Илиан Илиев бе неприятно сюрпризиран в 52-ата минута, когато видя как неговия капитан - Елиаш се свлича на терена и с жестове демонстрира, че не може да продължи срещата. Така принудително на мястото на бразилеца се появи бившият халф на ЦСКА - Петър Витанов.

50′

Левски започна пределно амбицирано втората част. Столичани натикаха своя опонент дълбоко в неговото наказателно поле, ала поредицата от ъглови удари така и не доведе до гол в мрежата на Аргилашки.

47′

На почивката треньорът на Левски - Асен Букарев извърши смяна, пускайки в игра Жуниор Мапуку вместо Нелуц Рошу.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Грубата съдийска грешка, която шокира Левски в Стара Загора

Реферът Вълков поряза здраво "сините" на "Трейс Арена"

41′

Официално предупреждение за Милош Цветкович, който бурно негодуваше от съдийското решение.

40′

УЖАСЯВАЩА ГРЕШКА НА СЪДИЯТА! Въпреки липсата на острота, Левски все пак стигна до гол в 40-ата минута. Незнайно защо обаче, помощникът на главния съдия Владимир Вълков вдигна флага за засада! Роман Прохазка шутира мощно от над 23 метра, Аргилашки спаси със сетни сили, а отбитата топка бе довкарана от Пиргов. На повторенията ясно се видя, че защитникът е зад последния играч на Верея в момента, когато Прохазка отправя своя изстрел. Всичко това вбеси както играчите от София, така и техните фенове, които направиха опит да нахлуят на терена.

34′

ИЛИЯН ЙОРДАНОВ! Вместо да се дръпнат назад, играчите на Верея продължиха да натискат неуверения си опонент. Пореден пробив на Меди Фенуш остана неразгадаем ребус за Орачев, който само видя как алжирецът продължава към връхлитащия Илиян Йорданов. Крилото обаче отправи слаб удар, като по този начин пожали левскарите от трети гол.

28′

ГООООЛ ЗА ВЕРЕЯ!!! 2:0!! БЕНГЮЗОВ!! И докато Левски се мъчеше в атака, Верея вършеше точните неща на терена и заслужено удвои своята преднина в 24-ата минута. Капитанът на домакините - Елиаш се възползва от сериозна пробойна в защитата на съперника и с пас между краката на Ангелов изведе Венци Бенгюзов на стрелкова позиция. Останал сам срещу Митрев, бившият халф на Пирин удвои преднината на "лъвовете".

20′

Скучни минути на "Трейс Арена", през които Левски се опитва да атакува неуспешно. Верея пък се е прибрал дълбоко в своята половина.

16′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Гостите от София демонстрираха офанзивни признаци на живот в 16-ата минута, когато Серджиу Буш се възползва от своята физика и се пребори за една наглед невъзможна топка в полето на Верея. Последва подаване към Прохазка, който центрира за включващия се Вутов, но с решителен шпагат блесна Мирослав Енчев, който изчисти топката в корнер.

14′

Ранният гол сериозно притесни левскарите, които трудно достигаха до точни подавания помежду си. От своя страна Верея играеше смело и дебнеше своя шанс на контраатаки. Те преминаваха главно през зоната не несигурния Мики Орачев.

13′

Венцислав Бенгюзов направи нарушение в центъра на терена, което бе декорирано с жълт цвят на картона.

8′

Първи жълт картон в мача. Неубедителният Димитър Пиргов спря обещаваща атака на Верея.

3′

ГООООЛ ЗА ВЕРЕЯ!! 0:1!! АНДОНОВ!! Наглед спокойното начало на двубоя придоби сензационен обрат, след като още в 3-ата минута домакините поведоха в резултата. Явно силно разконцентрирани от парещото слънце, играчите на Левски допуснаха страховита грешка в отбрана, която им коства скъпо. Мики Орачев не прецени подаване към Фенуш, който продължи към свой съотборник на дузпата. Опит да изчисти коженото кълбо направи Димитър Пиргов, но вместо да внесе спокойствие, той подари топката за дебнещия Георги Андонов. От добрата позиция ветеранът не сгреши и препарира Митрев с шут в горния десен ъгъл.

2′

Новият италиански наставник на "сините" - Делио Роси дори няма да бъде на трибуните на "Трейс Арена". Специалистът пристига в София в понеделник, а от вторник вече ще изпълнява и задълженията си на старши-треньор.

2′

Собственикът Спас Русев отново е близо до своя тим, гледайки от трибуните пореден мач на Левски.

2′

Изпълняващият длъжността старши-треньор днес - Асен Букарев прави само една промяна в своя състав. Те е свързана с включването на Габриел Обертан. Всичко това оставя на пейката Васил Панайотов.

2′

През изминалия сезон двата тима изиграха един двубой на "Трейс Арена", който бе спечелен от Левски с 0:1. Тогава единственото попадение беше дело на Антонио Аниете, а в този период треньор на столичани бе Елин Топузаков.

1′

14. Еркебулан Нургалиев 99. Станислав Иванов

Отборите на Верея и Левски се изправят един срещу друг в мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига. Според предварителните очаквания, победата трябва да бъде за гостите от София, но "лъвовете" със сигурност няма да се дадат без бой.

Заралии и левскари са си добри познайници, като все още са ясни спомените от епичния им бараж за влизане в Лига Европа, който бе решен след изпълнението на дузпи.

Вижте всички обсъждани имена за треньор на Левски

Пауло Соуса и Робето Ди Матео също са били сред вариантите

Начело на домакините е Илиан Илиев, който след безславния си треньорски престой на "Герена" през 2012-а година, превърна за себе си във фикс идея отборите му винаги да играят на живот или смърт срещу "сините". Няколко дни след впечатляващия успех над Етър, Верея отново ще трябва да се справя без трима от основните си играчи - Иво Иванов, Салим Керкар и Милен Танев. Диригентската палка очаквано ще бъде в ръцете на Жоро Андонов, който ще трябва да създава всичко по-интересно пред вратата на Митрев.

Спас Русев говори за Левски, Делио Роси и Авраам Грант

Спас Русев: За Грант Левски е "спящ гигант", Делио Роси е на стадиона почти цяло денонощие

"Отборът тръгва по европейски път"

В лагера на Левски е далеч по-интересно. Очаквано за всички, Николай Митов бе освободен от поста си старши-треньор и на негово място бе назначен познатият италиански спец Делио Роси. Дебютът му на скамейката обаче се отлага с една седмица, тъй като тепърва ще се запознава с качествата на "сините" футболисти. Поради този факт, днес гостите ще бъдат водени от помощника Асен Букарев, който ще запази мястото си и в новия треньорски щаб.

Илиан Илиев с 2 победи от 14 мача срещу Левски

Най-драматичен бе успехът с Локомотив (Пловдив)

Относно избора на титулярен състав - сигурен за мястото си в атака е Серджиу Буш. В днешната среща той ще бъде подпомаган от впечатляващото трио - Антонио Вутов, Жорди Гомез и Габриел Обертан. Иван Горанов и Давид Яблонски все още не са готови за игра и на тяхно място отново играят Мики Орачев и Георги Ангелов. Жуниор Мапуку остава на резервната скамейка, а любопитното е, че на нея Левски не разполага с нито един дефанзивен играч освен вратаря Ники Кръстев.

През изминалият сезон двата тима изиграха един двубой на "Трейс Арена", който бе спечелен от Левски с 0:1. Тогава единственото попадение беше дело на Антонио Аниете, а в този период треньор на столичани бе Елин Топузаков.

Верея ще бори Левски с нов екип

Старозагорци го представят в мача срещу "сините"

Главен съдия на срещата е Владимир Вълков от Пловдив, с помощници Георги Калудов и Румен Иванов. Събитията зад двете врати ще наблюдават допълнителните асистент съдии Рюстем Карагарен и Димитър Михайлов. Делегат на БФС е Никола Джугански, а работата на реферите зорко ще следи Кольо Данев.