Верея победи Локомотив (Пловдив) в мач от програмата на 6-ия кръг в Първа лига. Това бяха и първите спечелени точки от тима срещу "смърфовете".

През миналия сезон и двата мача помежду им бяха спечелени от пловдивчани.

Днес обаче до подобно развитие не се стигна, като домакините се наложиха с 1:0. Единственото попадение реализира Валери Домовчийски през второто полувреме от мача.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Верея - Локомотив (Пловдив) 1:0, гол на Домовчийски!

През миналия сезон "смърфовете" спечелиха и двете срещи с този съперник

Първото полувреме от мача беше далеч от окачествяването му като вълнуващо, напрегнато и динамично. Играта бе бавна, акциите към двете врати бяха рядкост, а стопроцентовите положения се брояха на пръстите на едната ръка.

В началото малко по-динамично бе представянето на гостите, които обаче така и не успяваха да материализират превъзходството си.

Всички атаки за тях преминаваха през Дани Кики, който разпределяше подаванията в предни позиции.

Снимка 308581

Малко по малко Верея изравни темпото и на свой ред понечи да сътвори нещо запомнящо се. С изключение на един диагонален изстрел на Фенуш обаче, съставът нямаше много моменти на гениалност, с които да се похвали.

Пловдивчани контролираха случващото се на игрището, като опитваха центрирания в пеналта, след постоянно използване на фланговите си състезатели.

Тази им тактика можеше да им донесе успех малко преди почивката, но удар с глава на Николов бе уловен от Аргилашки.

Снимка 308578

Така двата състава завършиха първата част от спора си така, както я и започнаха - при резултат 0:0.

Единственото попадение в срещата беше отбелязано в 67-ата минута. Негов автор стана Валери Домовчийски.

Нападателят успя да вкара топката в мрежата след грешка на Пиргов и не особено добро негово избиване, след което Домо се промъкна през бранителите пред себе си и откри резултата.

Това бе попадение номер 63 за Валери в елита на страната.

До края на срещата нови голове не бяха вкарани, което означаваше три важни точки за Верея, спечелени пред собствена публика.