Топката не успя да придобие траекторията, на която младокът вероятно се надяваше.

Домовчийски сменя Йорданов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме от мача беше далеч от окачествяването му като вълнуващо, напрегнато и динамично. Играта бе бавна, акциите към двете врати бяха рядкост, а стопроцентовите положения се брояха на пръстите на едната ръка.

В началото малко по-динамично бе представянето на гостите, които обаче така и не успяваха да материализират превъзходството си.

Всички атаки за тях преминаваха през Дани Кики, който разпределяше подаванията в предни позиции.

Малко по малко Верея изравни темпото и на свой ред понечи да сътвори нещо запомнящо се. С изключение на един диагонален изстрел на Фенуш обаче, съставът нямаше много моменти на гениалност, с които да се похвали.

Пловдивчани контролираха случващото се на игрището, като опитваха центрирания в пеналта, след постоянно използване на фланговите си състезатели.

Тази им тактика можеше да им донесе успех малко преди почивката, но удар с глава на Николов бе уловен от Аргилашки.

Така двата състава завършиха първата част от спора си така, както я и започнаха - при резултат 0:0.

45′

Почивка.

42′

Финален натиск на домакините за първото полувреме.

Без резултат.

35′

Жълт картон за Фенуш.

33′

Изстрел с глава на Пламен Николов!

Аргилашки лови.

28′

Умарбаев се измъква добре и подава към Мартинович.

Последният обаче стреля безкрайно неточно, като кълбото дори не премина в близост до вратата на съперника.

24′

Диагонален изстрел на Фенуш!

Спасяване на Пиргов. Добра намеса на стража на Локомотив.

15′

Дани Кики потърси съотборник на далечната греда, при центриране от корнер.

Гол не пада. Резултатът се запазва непроменен.

13′

Локомотив владее топката през по-голямата част от времето.

От това, за момента, не следва нищо по-вълнуващо за феновете на тима.

9′

По-добра игра от страна на гостите, до момента.

Домакините им обаче не позволяват никакво напрежение пред наказателното си поле.

5′

Акциите на пловдивчани минават основно през Дани Кики.

Вече в три отделни случая той взима топката от футболисти на старозагорци, след което я праща в предни позиции.

3′

Две атаки по фланговете за Верея.

Нищо опасно пред вратата на гостите, чийто защитници действат на добро ниво и не позволяват своеволия на съперниковите състезатели.

1′

77. Давид Гутиерес 22. Архан Исуф

Верея посреща Локомотив (Пловдив) в мач от програмата на Първа лига с амбицията да вземе първи точки срещу "смърфовете".

През миналия сезон и двата мача помежду им бяха спечелени от "смърфовете". На "Лаута" пловдивчани се наложиха с 3:1, а след това Парвизчон Умарбаев донесе успеха с 1:0 под Аязмото с гол в 90-ата минута.

Локомотив допусна само една загуба от началото на настоящата кампания - 1:4 като гост на ЦСКА. "Смърфовете" обаче стигнаха до престижни равенства срещу Левски и Лудогорец, като в тези двубои показаха, че дори и без Мартин Камбуров са отбор, който не бива да бъде подценяван.

Старши треньорът Войн Войнов отново ще пусне на върха на атаката Дани Кики, а по фланговете ще се разчита на бързите Веселин Марчев и Димо Бакалов. Заради контузия мача ще пропусне Пламен Крумов.

Илиан Илиев: Локомотив ще играе толкова, колкото му позволим

"Незнайно защо дръпнаха часа на мача", заяви треньорът на Верея

Верея ще бъде без халфа Милен Танев и защитника Иво Иванов. Двамата все още лекуват травми и старши треньорът Илиан Илиев се надява скоро да са напълно възстановени.

Мехди Фенуш е на линия, след като не игра срещу Лудогорец. Той ще се конкурира за титулярно място с Валери Домовчийски. В предни позиции за Верея отново ще играе ветеранът Георги Андонов.

Чавдар Цветков: Преговаряхме с 10 нападатели, но...

"Трудно е да открием човек на този пост", заяви спортният директор на Локомотив (Пловдив)