Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2839

ЦСКА с шеста поредна победа в Първа лига

Верея не издържа на ударното "армейско" темпо, Илиан Илиев отново капо срещу ЦСКА

"Червените" с класически успех 3:0, Каранга и Кулма попиляха съперника

83′

Николай Бодуров получи травма в глезена и на негово място в игра влиза Александър Барт, който прави и своя официален дебют с "червената" фланелка.

77′

Още с първото си докосване в мача, Атанас Панов си изработи жълт картон.

76′

Официален дебют с екипа на ЦСКА за новото попълнение Раул Лое. Той заменя Кристиян Малинов.

76′

Последна промяна в лагера на Верея.

68′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! КАРАНГА!! 3:0!! Упоритостта на Каранга все пак бе възнаградена няколко минути по-късно, когато класиката вече бе факт. Тиаго центрира за пореден път, но този път от десния фланг, подаването му премина през куп от играчи, за да стигне до непокрития на далечна греда Фернандо, който спокойно с глава достигна до дежурното си попадение.

65′

КАРАНГА!! Опасностите пред вратата на заралии обаче нямаха край. Фернандо Каранга се размина със своя гол №8 от началото на сезона, след като се възползва от отлично центриране на Тиаго. Ударът му с глава обаче намери горната греда над Аргилашки.

64′

Илиян Йорданов отстъпва мястото си на опитния Елиаш Да Силва.

63′

ЕНРИКЕ! Още с появата си на терена, Рафаел Енрике можеше да реализира и третия гол за ЦСКА. Бразилецът се измъкна елегантно от опеката на Здравко Илиев, но в крайна сметка ударът му предизвика зрелищно спасяване на Георги Аргилашки.

61′

Кирил Десподов отстъпва мястото си на Рафаел Енрике.

59′

Официално предупреждение за Петър Витанов, който си позволи да репликира главния съдия.

55′

Първа промяна в мача. На мястото на Нургалиев влиза Валери Домовчийски, който е посрещнат с псувни от феновете на "Армията".

47′

КАКВО НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ! Подновяването на играта донесе нови възможности за попадение на "червения" тим. В 47-ата минута Александър Дюлгеров се ориентира най-добре след корнер на ЦСКА. Благоевградчанинът отправи впечатляваща задна ножица, която обаче намери горната греда на Верея.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

Жълт картон за Мирослав Енчев, който наруши правилата срещу Фернандо Каранга.

37′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 2:0!! КУЛМА! Настроението на "Армията" се покачи, след като в 37-ата минута домакините очаквано стигнаха и до втория си гол в срещата. ЦСКА осъществи бърза атака след корнер на противника, която бе белязана от серия пасове между Тиаго, Каранга и Кулма. Топката стигна до последния, който първоначално искаше да върне за Каранга, но след рикошет в краката на Бен Джемия, латиноамериканецът получи пролука за изстрел и в крайна сметка ударът му спомогна за удвояването на резултата.

29′

ПРОПУСК НА ДЕСПОДОВ!! Верея сами вкараха вълка в кошарата, когато в 29-ата минута Здравко Илиев сътвори чудовищна грешка и позволи на Тиаго да организира светкавична атака. Оттам насетне, португалецът пусна за връхлитащия Десподов, който опита да прехвърли излезлия да го пресече Аргилашки,но не уцели вратата.

21′

СТАМЕН БЕЛЧЕВ СЕ ЯДОСА!! В 21-ата минута реферът Драганов трябваше да отправя сериозна забележка на старши-треньора на ЦСКА -Стамен Белчев, който от наглед безобидна ситуация реагира доста бурно. До изгонването на специалиста не се стигна, но в крайна сметка хасковлията получи официално предупреждение.

17′

СПОРНА СИТУАЦИЯ!! Първата грешка на главния съдия Драганов стана факт в 17-ата минута. При поредното меле пред вратата на Аргилашки, Божидар Чорбаджийски опита пас към съотборник, но топката срещна ръката на Георги Андонов. Ситуацията предизвика възмущението на "червената" публика, но дузпа така и не бе отсъдена.

14′

Паническата игра в отбраната на Верея продължи и след допускането на попадение. В следващите минути ЦСКА имаше отличните възможности да отбележи поне още един гол, но ударите на играчите в "червено" срещаха телата на съперникови играчи.

7′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!!! 1:0!!! ГУСТАВО КУЛМА! Напълно логично с оглед събитията на терена, ЦСКА поведе след едва 7 минути футбол. Кирил Десподов проби по крилото, след което пусна към Тиаго. Миг по-късно топката беше отбита от Здравко Илиев, но това не сложи край на напрежението. На точното място в ситуацията се оказа Густаво Кулма, който отправи слабичък удар, но след рикошет в тялото на Балд, коженото кълбо влетя неспасяемо в мрежата на Аргилашки.

3′

ЦСКА спази традицията от началото на сезона и се впусна в търсене на ранен домакински гол. Това можеше да се случи още в 3-ата минута, когато след кратко меле топката стигна до Фернандо Каранга, но бразилецът така и не съумя да отправи необходимия изстрел.

2′

Верея гостува на ЦСКА и със самочувствието, че има повече "сухи мрежи" през сезона от "червените", сочи статистиката. Старозагорци допуснаха цели 4 гола у дома срещу Черно море във втория кръг, но в последвалите 5 двубоя инкасираха попадения само в една среща - при загубата от шампиона Лудогорец с 1:3.

2′

Определено ЦСКА е един от най-неприятните съперници в треньорската кариера на Илиан Илиев. Специалистът има 7 поражения от 7 свои визити на "Българска армия", като треньор на Берое, Черно море и Левски.

2′

"Червените" са лидери в първенството с 16 точки и са в серия от 5 поредни победи. Заралии стартираха силно шампионата, макар че са раздирани от финансови проблеми, и към момента заемат 5-о място във временното класира с 3 пункта по-малко от днешния си съперник.

1′

29. Милчо Ангелов 17. Валери Домовчийски

Отборите на ЦСКА и Верея се изправят един срещу друг в късния мач от петъчната програма на Първа лига. Интригата между двата отбора е налице, тъй като през изминалата кампания "червените" спечелиха само точка срещу бойкия тим от Стара Загора.

Златомир Загорчич: Искам да поема ЦСКА, този клуб не е Литекс

"Ще станат шампиони"

Стамен Белчев няма проблеми с контузени или наказани футболисти. Специалистът ще може да използва най-доброто от своя състав, като се очаква игрови минути да запишат новите попълнения Александър Барт и Раул Лое. Въпреки стомашното си неразположение, продължило близо седмица, Фернандо Каранга е готов отново да поразява мрежата на съперника. На вратата пък застава Черниаускас, който пак е предпочетен пред Георги Китанов. Въпреки слуховете за негова продажба, капитанът Божидар Чорбаджийски запазва мястото си в титулярния състав и ще си партнира очаквано с Николай Бодуров.

Място сред стартовите 11 намира и португалецът Тиаго, който е играчът в най-силна моментна форма за "армейците". Станислав Манолев получава почивка след мачовете, които изигра за националния отбор на България и на позицията му тази вечер ще видим Кирил Десподов.

Ръководството на ЦСКА обяви целта до дербито с Левски

Шефовете на "червените" наредиха: Само победи до дербито с Левски!

От ЦСКА искат да натрупат колкото се може по-голяма преднина пред Лудогорец

Наставникът няма да може да разчита на основни фигури в отбрана като Милен Танев и Иво Иванов, които все още лекуват контузии. Наказание пък изтърпява Венцислав Бенгюзов, което отчетливо ще отслаби халфовата линия на "лъвовете". Надежда за нейното стабилизиране идва от Осман Балд, който се завръща след мачове с националния отбор на родината си Гвинея. В атака гостите освен на своя лидер Георги Андонов, ще разчитат много и на алжирецът Меди Фенуш, който блесна с доста нестандартни отигравания с екипа на заралии.

Александър Дюлгеров: ЦСКА дълго чака титлата, способни сме да сложим край на това

"Мечтая за трофей с отбора"

Останалите 4 мача спечелиха със "сухи мрежи" - 1:0 срещу Етър, 2:0 срещу Левски, 1:0 срещу Локомотив (Пловдив) и 3:0 срещу Витоша.

Илиан Илиев: Ще се опитаме да направим добър мач срещу ЦСКА

Илиан Илиев: ЦСКА показва сериозно израстване

Наставникът на Верея коментира предстоящата визита на "Армията"

Главен съдия на срещата днес е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Диян Вълков и Александър Атанасов. Събитията зад двете врати ще следят асистент арбитрите Ангел Ангелов и Георги Иванов, докато делегат на БФС ще бъде Николай Лилов. Работата на реферите ще наблюдава Валери Цветков.