Отборът на ЦСКА продължава с отличното си представяне в Първа лига. "Червените" ще запазят лидерската си позиция и след този кръг, тъй като постигнаха шести пореден успех в шампионата. В жертва на "армейците" паднаха старозагорците от Верея, които бяха победени с класическото 3:0 .

Силен мач за домакините изигра колумбиецът Густаво Кулма, който изпъкна с две попадения още до почивката. Дежурния си гол пък наниза Фернандо Каранга, който вече има общо осем от началото на кампанията. Разгромът можеше да бъде и още по-голям, ако гредата на два пъти не бе спасила Аргилашки.

Снимка 311508

Въпреки, че преди няколко кръга победиха Левски, играчите на Верея не можаха да противодействат по никакъв начин на днешния си съперник. Така наставникът им Илиан Илиев продължава с "черната" си серия срещу столичния гранд, губейки осма своя визита на "Армията".

Официален дебют с екипа на ЦСКА пък направиха новите попълнения Раул Лое и Александър Барт.

ЦСКА - Верея 3:0 (Развой на срещата по минути)

"Армейците" с шести пореден успех в Първа лига

ЦСКА спази традицията от началото на сезона и се впусна в търсене на ранен домакински гол. Това можеше да се случи още в 3-ата минута, когато след кратко меле топката стигна до Фернандо Каранга, но бразилецът така и не съумя да отправи необходимия изстрел.

Снимка 311504

Напълно логично, с оглед събитията на терена, ЦСКА поведе след едва 7 минути футбол. Кирил Десподов проби по крилото, след което пусна към Тиаго. Миг по-късно топката беше отбита от Здравко Илиев, но това не сложи край на напрежението. На точното място в ситуацията се оказа Густаво Кулма, който отправи слабичък удар, но след рикошет в тялото на Балд, коженото кълбо влетя неспасяемо в мрежата на Аргилашки.

Паническата игра в отбраната на Верея продължи и след допускането на попадение. В следващите минути ЦСКА имаше отличните възможности да отбележи поне още един гол, но ударите на играчите в "червено" срещаха телата на съперникови играчи.

Снимка 311506

Първата грешка на главния съдия Драганов стана факт в 17-ата минута. При поредното меле пред вратата на Аргилашки, Божидар Чорбаджийски опита пас към съотборник, но топката срещна ръката на Георги Андонов. Ситуацията предизвика възмущението на "червената" публика, но дузпа така и не бе отсъдена. В 21-ата минута реферът трябваше да отправя сериозна забележка на старши-треньора на ЦСКА -Стамен Белчев, който за наглед безобидна ситуация реагира доста бурно. До изгонването на специалиста не се стигна, но в крайна сметка хасковлията получи официално предупреждение.

Старозагорци сами вкараха вълка в кошарата, когато в 29-ата минута Здравко Илиев сътвори чудовищна грешка и позволи на Тиаго да организира светкавична атака. Оттам насетне, португалецът пусна за връхлитащия Десподов, който опита да прехвърли излезлия да го пресече Аргилашки,но не уцели вратата.

Снимка 311503

Настроението на "Армията" се покачи, след като в 37-ата минута домакините очаквано стигнаха и до втория си гол в срещата. ЦСКА осъществи бърза атака след корнер на противника, която бе белязана от серия пасове между Тиаго, Каранга и Кулма. Топката стигна до последния, който първоначално искаше да върне за Каранга, но след рикошет в краката на Бен Джемия, латиноамериканецът получи пролука за изстрел и в крайна сметка ударът му спомогна за удвояването на резултата.

Подновяването на играта донесе нови възможности за попадение на "червения" тим. В 47-ата минута Александър Дюлгеров се ориентира най-добре след корнер на ЦСКА. Благоевградчанинът отправи впечатляваща задна ножица, която обаче намери горната греда на Верея.

Снимка 311505

Още с появата си на терена, Рафаел Енрике можеше да реализира и третия гол за ЦСКА. Бразилецът се измъкна елегантно от опеката на Здравко Илиев в 63-ата минута, но в крайна сметка ударът му предизвика зрелищно спасяване на Георги Аргилашки. Опасностите пред вратата на заралии обаче нямаха край. Фернандо Каранга се размина със своя гол №8 от началото на сезона, след като се възползва от отлично центриране на Тиаго. Ударът му с глава обаче срещна напречната греда над Аргилашки.

Упоритостта на Каранга все пак бе възнаградена няколко минути по-късно, когато класиката вече бе факт. Тиаго центрира за пореден път, но този път от десния фланг, подаването му премина през куп от играчи, за да стигне до непокрития на далечна греда Фернандо, който спокойно с глава достигна до дежурното си попадение.

До края единственото важно за споменаване бе появата на новите попълнения Раул Лое и Александър Барт, които съответно замениха Кристиян Малинов и Николай Бодуров.

Снимка 311509

В следващия кръг на ЦСКА предстои трудно гостуване на Черно море, който е в серия от две последователни загуби. Верея пък ще се опита да се върне на победния път, имайки домакинство на Дунав (Русе).