ЦСКА победи като гост Локомотив (Пд) с 2:0 в голямото дерби на 18-ия кръг на „А" група. И двете попадения в двубоя паднаха преди почивката и бяха дело на Иван Бандаловски и Нджонго Присо. „Армейците" изиграха отличен в тактическо отношение двубой, като само липсата на точност в завършващата фаза ги лиши от по-изразителен успех.

Благодарение на успеха ЦСКА събра на сметката си 35 точки, колкото имат и третият в класирането Ботев (Пд).

Двубоят на стадион „Локомотив" започна на високо ниво, като първото голово положение бе още в 10-ата минута. Игнасио Варела пробяга около 40 метра с топка в крака, но опитът му да подаде към Лукаш Саша не се получи. В 20-ата минута Чочев пусна отличен пас към Присо, който навлезе на скорост в полето, но шутира над вратата.

В 22-ата минута гостите откриха резултата. Спас Делев центрира от корнер, Присо отклони на задната греда към Бандаловски, който от метър на празна врата нямаше как да пропусне - 0:1. Силните минути за столичани продължиха и малко по-късно възпитаниците на Милен Радуканов удвоиха преднината си. При контраатака Варела намери Присо в полето, последният стреля от движение, топката се отби в напречната греда, удари се в тялото на Данчо Господинов и влезе в мрежата на Локо - 0:2.

В самия край на първата част Спас Делев можеше да направи резултата класически, след като получи отличен пас в полето от Варела. Делев обаче не успя да спре добре топката и тя стана лесна плячка за Господинов.

Още на почивката Стефан Генов направи две промени в състава си, с които се опита да промени облика на Локомотив. В първите десетина минути „смърфовете" упражниха сериозен натиск, но гостите се бранеха компактно и не допуснаха чисто положения пред вратаря си. В течение на срещата ЦСКА се справи напълно с натиска на домакините и успокои мача.

В самия край на двубоя домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Иван Бандаловски. Зад топката застана Христо Златински, чийто удар обаче бе париран от Томас Черни.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 0:2 (СТАТИСТИКА)