Интересни факти от шампионатните сблъсъци между Лудогорец и ЦСКА на "Хювефарма Арена" в Разград, представени от колегите от "Тема спорт":

За Лудогорец са отсъдени 3 дузпи, които са реализирани от: П. Сотириу, К. Десподов и Кв. Дуа.

ЦСКА нито веднъж не е получавал дузпа в своя полза срещу Лудогорец в Разград. Същото се отнася и за 3-те двубоя между двата тима в Разград в турнира за Купата на България.

Норвежци объркват трансферните планове на ЦСКА

Ето подробности

Равносметката от последните 10 срещи на стадион "Хювефарма Арена" е 7 победи за Лудогорец и 3 равенства.

Най-често регистрираният резултат е 1:0 - 5 пъти (5 за Лудогорец).

В 20 мача са отбелязани 48 гола (38 от Лудогорец и 10 от ЦСКА), средно по 2.40 на мач. През първите полувремена са отбелязани 19 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 29 попадения.

Първото равенство 1:1 е регистрирано на 20 май 2017 година.

За първи и единствен досега път ЦСКА победи в Разград на 5 ноември 2017 година с 2:1.

Най-изразителната победа на Лудогорец е с 5:0 на 30 април 2022 година.

Най-резултатните срещи са победите на орлите с 3:2 на 6 април 2018 година и с 5:0 на 30 април 2022 година.

Една среща се игра без публика през 2021 година заради КОВИД 19 и завърши с победа на домакините с 1:0.

Най-много голове за Лудогорец са реализирали: 3 - Марселиньо, 2 - К. Моци, В. Мисиджан, Як. Швиерчок, Вандерсон, Б. Текпетей, Дом. Янков, М. Тисера, Иг. Тиаго, К. Десподов и Кв. Дуа.

За ЦСКА десетте гола са реализирани от: Ф. Каранга (3), Г. Кулма, К. Mepкадо, К. Десподов, Р. Пинто, Ам. Юга, Т. Хайнц и М. Гарсес.

Голове и за двата отбора е отбелязал К. Десподов.

Добри новини за Стипич и ЦСКА преди сблъсъка с Лудогорец

20 чужденци са реализирали за Лудогорец - Марселиньо, К. Моци, Р. Безяк, Й. Луму, В. Мисиджан, Юн. Хамза, Ал. Барт, Вандерсон, Ж. Кишада, Г. Кампаняро, Як. Швиерчок, Кл. Кешерю, П. Сотириу, М. Чибота, Б. Текепетей, М. Тисера, Иг. Тиаго, Як. Пьотровски, P. Крус и Kв. Дуа.

За ЦСКА са вкарали седем чужденци: Г. Кулма, Ф. Каранга, К. Mepkaдо, Р. Пинто, Ам. Юга, Т. Хайнц, и М. Гарсес.

Автор на най-бързия гол (във 2-ата минута) е Kв. Дуа от Лудогорец на 11 май 2024 година при победата на орлите с 3:1.

В последната минута с отбелязани 3 гола от Ж. Кишада и М. Чибота (Лудогорец) и Г. Кулма (ЦСКА).

Автор на единствения автогол е С. Санянг от ЦСКА.

В 1ви кръг двата съперника не са играли в Разград.