ЦСКА победи Ботев (Пд) с 2:0 в последен мач от междинния 32-и кръг в „А" група. Благодарение на победата „червените" събраха на сметката си 61 точки и заедно с Литекс делят втората позиция във временното класиране. Ботев пък остава на цели 7 точки от третата позиция и трябва да се надява на триумф в турнира за Купата, за да се добере до евротурнирите.

Двата отбора изиграха изключително скучно първо полувреме, което няма да се запомни с нищо интересно. В началото на втората част домакините успяха да открият резултата чрез Омар Косоко. Тъмнокожият нападател засече неспасяемо с глава перфектно центриране от фланга на Мартин Петров и изправи на крака „червените"фенове по трибуните. Попадението направи мача по-интересен и двата отбора се вкопчиха в здрава битка.

За съжаление на феновете обаче нови голови положения почти нямаше, а попадението на Косоко по всички личеше, че ще бъде напълно достатъчно на домакините да се поздравят с трите точки и да затвърдят отличното си представяне пред собствена публика от началото на сезона.

Най-чистото положение за Ботев бе в 89-ата минута и се откри пред Хамза, но ударът на нападателя срещна напречната греда. В продължението на срещата Иван Стоянов наказа груба грешка на Стаховяк и със страховит шут вкара за 2:0.

За домакините участие не взеха контузеният Валентин Илиев и наказаният Неманя Милисавлевич. За пловдивчани пък заради травми отсъстваха Веселин Минев и Георги Сърмов.

В следващия кръг, който е идния уикенд, ЦСКА ще премери сили с другия пловдивски отбор - Локомотив, докато на Ботев предстои почивка.

ЦСКА - БОТЕВ 2:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)