Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2751

"Червените" громят с 4:1, Каранга пак бележи

84′

След дълго възстановяване от контузия, в игра за ЦСКА се появява Пламен Гълъбов. Напуска капитанът Чорбаджийски.

81′

Кирил Десподов ще има възможността да запише игрови минути с екипа на ЦСКА. Напуска Кевин Меркадо.

77′

ГОООООЛ ЗА ЦСКА!! МАНОЛЕВ!! 4:1!! След чакане от 8 години, Станислав Манолев отново си припомни чувството от това да отбележиш гол в Първа лига. Националът записа името си сред голмайсторите, след като в 77-ата минута се възползва от подаване на Меркадо, изскочи зад гърба на неориентирания Бедиме и с лекота наказа Пиргов за 4:1.

75′

Новото попълнение на Локо - Георги Пашов се появява в игра за "смърфовете". Напуска Пламен Крумов.

73′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! БАКАЛОВ!! 3:1! След като отбелязаха своя трети гол, футболистите на ЦСКА видимо намалиха оборотите. Това позволи на техния съперник да се доближи максимално близо до вратата на Черниаускас и все пак да върне едно попадение. Поредното центриране по оста Бедиме-Бакалов този път даде ефект и крилото на "смърфовете" наказа домакините елегантно с глава.

71′

Промяна в ЦСКА. Играта напуска Фернандо Каранга, който отстъпва мястото си на Кубемба.

64′

Втора промяна в селекцията на Локомотив. Пламен Крумов напуска, а вместо него се появява Димитър Велковски.

60′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! КАРАНГА!! 3:0!!! През второто полувреме ЦСКА позволи на Локомотив да владее топката в по-голям период от време. Плахите набези на "смърфовете" обаче дадоха отличен шанс на домакините да атакуват на контраатака. При една от тях Тиаго Родригес пусна към напълно непокрития Фернандо Каранга, който технично копна над легналия Илко Пиргов и така наниза дежурното си попадение с "червената" фланелка.

56′
55′

Първа промяна в срещата. Дино Мартинович се появява на терена, за да замени Пауло Серджио

52′

Много опасен удар на Дани Кики, който мина малко над гредата на съперника.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Жълт картон за Димо Бакалов, който възнегодува остро срещу решението на Никола Попов да не даде дузпа за Локомотив (Пд).

39′

КАРАНГА!! Малко преди почивката, ЦСКА можеше да направи своята преднина класическа. Манолев се справи с двама души по крилото, след което пусна хитро за намиращия се на отлична позиция Каранга. Бразилецът обаче направи по-трудното и от няколко метра прати топката в аут.

36′

ДОМАКИНИТЕ С НОВИ ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Публиката на "Българска армия" отново възнегодува срещу рефера Никола Попов в 36-ата минута. Тогава Александър Дюлгеров предяви сериозни претенции за това, че Марк Бедиме е играл с ръка в собственото си наказателно поле, но сигнал за дузпа така и не последва.

33′

Димо Бакалов продължава да тормози отбраната на ЦСКА. Този път той скочи най-високо при центриране на Пламен Николов, но ударът му с глава излезе в аут.

30′

БАКАЛОВ!! Локомотив получи неочакван подарък от своя софийски съперник и имаше реалната възможност да намали своето изоставане в 30-ата минута. Черниаускас подаде топката на възможно най-неподходящия човек - Димо Бакалов, но последвалият диагонален изстрел на крилото не намери очертанията на "червената" врата.

26′

Първи жълт картон в мача, който получава Пламен Николов заради нарушението си миг преди втория гол на ЦСКА.

25′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!2:0!! МАЛИНОВ!! "Армейският" глад за попадение бе изключително голям и някак естествено преднината на ЦСКА бе удвоена в 25-ата минута. Бранител на Локомотив тръгна да изнася топката в предни позиции, но отново Фернандо Каранга демонстрира своето упорство и открадна коженото кълбо от Николов. Последва светкавична контра за домакините, като Меркадо прехвърли към непокрития на далечна греда Манолев. Българският национал изигра ситуацията умно и свали с глава за самотния на дузпата Малинов. За опорния халф пък следваше най-лесното и отблизо наказа Илко Пиргов.

19′

Локомотив отправи плах опит да отговори на "армейското" предизвикателство в 19-ата минута, когато Пауло Серджио отправи интересен шут, който за негово съжаление срещна тялото на играч на ЦСКА и излезе в ъглов удар. След изпълнението на корнера пък не последва нищо интересно.

12′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!!1:0!!! ТИАГО! Настоятелността на "червените" футболисти все пак даде резултат и те заслужено поведоха в резултата след само 12 минути игра. Станислав Манолев открадна една топка от Бедиме почти на аутлинията, след което моментално центрира за Каранга. Илко Пиргов боксира, но прати коженото кълбо точно в краката на дебнещия Тиаго. Португалецът демонстрира голяма класа и с елегантен прехвърлящ удар направи 1:0.

10′

Удар на Пинто! Постепенно гостите от Локомотив свикнаха с високата преса на съперника и започнаха да играят малко по-добре в центъра на терена. В опит да разруши "пловдивския бетон", Рубен Пинто пробва изстрел от над 20 метра, който мина над горната греда на "смърфовете".

6′

Страхотна преса от страна на ЦСКА, която притеснява до краен предел поставените и без това под голямо напрежение играчи на Локомотив. Най-активен в пресирането на съперника от Пловдив е Фернандо Каранга.

3′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА!! ЦСКА стартира дербито с огромно самочувствие и опасностите пред Илко Пиргов станаха обичайно повтарящо се действие. Домакините имаха претенции към главния съдия още в 3-ата минута, след като Рубен Пинто падна в наказателното поле и поиска дузпа. Никола Попов обаче прецени, че Пламен Николов не е играл непозволено срещу португалеца.

2′

Домакините правят само една промяна в своята състав от онези 11, които разбиха Ботев с 6:2. Сред наказание в титулярния състав се завръща Кевин Меркадо, а новото попълнение - Енрике Рафаел сяда на пейката.

2′

Станислав Манолев отново ще играе като крило, което за втори пореден мач оставя Кирил Десподов на резервната скамейка.

2′

През миналия сезон ЦСКА не успя да запише нито един успех над Локо у дома. В редовната кампания пловдивчани триумфираха с минималното 1:0, а в плейофите не успяха да излъчат победител и завършиха при нулево реми.

1′