Отборът на Царско село направи сериозна крачка към своето спасение, а също така и участие в плейофите за Лига Европа. Момчетата на Любо Пенев постигнаха важна победа при гостуването си на Етър с 1:0. По този начин "червените" вече са с точка преднина спрямо своя опонент и имат всички необходими аргументи, за да запазят завоюваната тази вечер от тях втора позиция в група "А". Единственото попадение в мача реализира Уесли Ната в 27-ата минута.

Арда загуби от Дунав с 0:2, по една греда за двата отбора

Дунав шокира Арда на "Лаута", победа с два гола разлика за русенци

Щерев герой за тима си

Битката на "Ивайло" можеше да завърши и по-друг начин. Селекцията на Етър обаче се представи далеч под очакваното ниво. А когато положения за "болярите" все пак имаше, пропуски направи Боджадж, а пък Милчо Ангелов удари гредата.

Другите тимове, които допълват тази група "А" на втората осмица са Черно море и Витоша. "Моряците" са сигурни за първото си място, а пък "тигрите" от доста време са се примирили със своето изпадане.

Двубоят на "Ивайло" стартира със сериозно желание в редиците на двата тима. Големият залог на срещата обаче попречи на красивите футболни моменти. Основните заплахи, като за начало, идваха от статични положения. Нито едно от тях обаче не затрудни двамата вратари.

Черно море победи Витоша с 1:0 в Първа лига

Черно море тръгна с успех във втората фаза на шампионата, "моряците" пак се справиха с Витоша

Гол на Исмаил Иса реши футболното съперничество на "Тича"

Домакините определено изненадаха своя опонент, след като го подложиха на дълбока преса в неговата половина. Това на няколко пъти принуди играчи на Царско село да връщат към своя вратар Пласид. Националът на Хаити демонстрира, че играта му с крака не е сред неговите топ характеристиките и чистеше в тъч.

Резултатът в този мач беше променен още с първия точен изстрел към една от двете врати. Радостта беше за гостите от София, които поведоха след гол на звездата си Уесли Ната. Всичко започна след лошо изчистване на Яни Пехливанов, което не даде нужното спокойствие за етърската отбрана. Ивайло Марков веднага подаде за бразилския си колега, бившият халф на Шапекоензе демонстрира висша техника, благодарение на която се справи с Колев, а след това матира и Христо Иванов.

Домакините реагираха сравнително бързо и създадоха запомняща се атака в 30-ата минута. Фло Боджадж сякаш бе изведен зад отбраната на съперника. Нападателят обаче бе застигнат от защитника Леонардо, който с хирургическа точност му отне кълбото и така избави Джони Пласид от трудни мигове.

До паузата футболистите на Етър центрираха безцелно и по този начин възстановяването на паритета не бе постигнато до паузата.

Етър - Царско село 0:1 (Развой на срещата по минути)

Нова победа за момчетата на Любо Пенев

Страхотен малшанс застигна бранителят на Царско село - Мартин Кавдански в 47-ата минута. Защитникът беше дълбоко в наказателното поле на противника и изведнъж се оказа на голова позиция след хитро подаване на Будинов. Опитният състезател обаче се подхлъзна в сюблимния миг и всичко се провали с гръм и трясък.

Етър беше съвсем близо до изравняването в 58-ата минута. Дилан Бахамбула сбърка в средата на терена и това позволи на Тонислав Йорданов да подеме бърза контра за "болярите". Последва извеждащ пас за Боджаж, който стреля по диагонала. Джони Пласид обаче бе разчел ситуацията и се намеси адекватно.

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 3:2

Два гола на Неделев гарантираха успеха на Ботев (Пд) и битка за бленуваното седмо място

Драматична битка с 5 гола на "Коматево"

Феновете на "Ивайло" съжалиха за случилото се в 67-ата минута. Здравко Илиев осъществи чудесно центриране, което намери Милчо Ангелов. Нападателят изпревари персоналния си пазач Леонардо, но насочената от него топка срещна лявата греда на Пласид. Шанс за добавка се откри пред Боджадж, но ударът му бе блокиран от Румен Гьонов.

"Виолетовите" имаха претенции за дузпа четвърт час преди края на мача. Милчо Ангелов центрира от крилото, а кълбото срещна тялото на Марков. Според домакините това бе игра с ръка, но реферът Станислав Тодоров не уважи исканията на етърци.

Домакините все пак стигнаха до гол 83-ата минута. Радостта на "виолетовите" обаче не продължи дълго, тъй като попадението на Ангелов беше отменено заради нарушение срещу Джони Пласид миг по-рано. Това отключи и яростта на феновете, наградили съдията Тодоров с пиперливи псувни и подигравки за липсата му на коса.

В заветните мигове наставникът на домакините Петко Петков заложи на максимално офанзивна формация, но търсеният от тях гол така и не падна.

Лудогорец победи Берое с 2:1 и спечели титлата в първенството

Доминация, превъзходство, класа: Лудогорец с девета поредна титла на България!

Обрат за шампионите срещу Берое в Разград

Този петък Царско село ще гостува на Витоша (Бистрица), докато Етър ще има трудна визита на Черно море.