Арда загуби домакинството си на Дунав (Русе) в мач от група "Б" на плейофите в Първа лига.

Двубоят на "Лаута" в Пловдив завърши при резултат 0:2.

Точни за победителите бяха Щерев и Леони, вкарал си автогол.

Снимка 484684

Двата тима играха и при подновяването на сезона, като завършиха 0:0 в Русе. Домакините нямат успех през календарната година и не успяха да го постигнат днес.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - Дунав 0:2, гол на Щерев и автогол на Леони

Тимът от Кърджали ще си гарантира и на теория оставането в елита при успех

Първото полувреме предложи две попадения на феновете по трибуните. Те обаче едва ли бяха във вратата, която се искаше на преобладаващата част от запалянковците на стадиона.

Стартът не беше особено убедителен за Арда, като футболистите на Дунав изглеждаха далеч по-концентрирани пред съперниковата отбрана и създаваха положение след положение.

Снимка 484683

В рамките на само няколко игрови минути Атанасов си изкара два последователни жълти картона, с което допринесе за увеличаването на напрежението в редиците на тима си, оставяйки го с човек по-малко на игрището.

Само минута след като това стана факт, Долапчиев прати опасно топката в полето на вратаря, получи се разбъркване, при което Щерев се оказа най-съобразителен, стреля, имаше и неточно отиграване и ненавременна намеса на Леони, след което топката влезе във вратата. В крайна сметка голът бе записан в пасива на Леони.

Седем минути преди почивката обаче Щерев показа, че днес е неговият ден, като отново след добри действия на Долапчиев покачи на 2:0 за русенци, пред невярващия поглед на съперника.

До паузата гостите дори можеха да стигнат до отбелязването и на трети гол, но този път късметът не беше на тяхна страна.

Така Дунав (Русе) бе по-добрият тим на терена за първото полувреме и заслужено водеше с два гола преднина.

Второто полувреме не предложи попадения на привържениците, но драма не липсваше.

Домакините се разиграха и основно чрез Делев създадоха няколко опасности пред полето на Макенджиев.

Снимка 484685

Вратарят на русенци обаче демонстрира класата си и не позволи да бъде преодолян с изстрели както от далечна, така и от средна дистанция.

Наситената защитна линия за Дунав не даде възможност на съперника да експериментира в атака и ситуациите за гол бяха сведени до минимум.

Снимка 484686

Въпреки включването в игра и на Осман, както и извършените като цяло офанзивни промени, единственото, до което стигнаха домакините, бе изстрел на Леони в гредата. Една подобна ситуация се откри и пред Щерев, но също топката не пожела да влезе в мрежата, като се отби в напречния дирек.

Нова промяна в резултата нямаше и така Дунав се поздрави с изненадваща победа далеч от дома. В следващия кръг Арда отново е домакин - на Ботев (Пловдив). Русенци приемат Ботев (Враца).