Отборите на Царско село и Монтана не се победиха в ранния двубой от днешната програма на Първа лига.

Срещата завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

Домакините стартираха ударно шампионата с разгром над Етър 3:0. Новаците в елита пък изиграха истински голов трилър срещу Арда, завършил при равенство 3:3.

Днес обаче попадения нямаше. За сметка на това гостите завършиха с двама футболисти по-малко, след като Цонков и Минков бяха изгонени.

Двубоят бе специален за наставника на Монтана Никола Спасов, който води Царско село през миналия сезон, но напусна по време на паузата заради пандемията от коронавирус.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Царско село - Монтана 0:0, гостите останаха с 9 играчи на терена

Домакините имат амбицията да запишат втори пореден успех в шампионата

Първото полувреме не бе сред най-интересните в шампионата до момента, като бе далеч от онова драматично 3:3, записано на старта на кампанията за гостите. Съперниците им също бяха резултатни в откриващия си двубой за сезона, но през първата част в комплекса си не стигнаха до реализиране на попадение.

Снимка 492669

Орлинов на няколко пъти се намесваше по отличен начин, спасявайки тима си от инкасиране на гол, но съотборниците му показаха слабости в отбрана и неведнъж предоставиха сериозни възможности за съперника да поведе в резултата.

Ветеранът Галчев се отчете с няколко добри изпълнения от статично положение, но не се разписа.

Иванов пък спаси мощен удар на Тасев в средата на полувремето.

Снимка 492667

Притежанието на топката бе изравнено, но впечатление направиха честите нарушения на играта.

Само в рамките на откриващите 45 минути бяха показани 5 официални предупреждения, което онагледи по доста точен начин случилото се преди паузата.

В 62-ата минута Цонков извърши поредното си нарушение, за което арбитърът му показа втори жълт, респективно червен картон.

Точно 10 минути след това и Минков потегли преждевременно към съблекалните, виждайки червения цвят на картона.

Във втория случай не ставаше дума за извършен фаул, а за необмислено, емоционално действие на състезателя на гостите.

Снимка 492666

Той се ядоса на решение на странични съдия, взе топката в ръце и я запрати с всичка сила към един от помощниците на главния арбитър. Той пък не се посвени и незабавно изгони състезателя на тима от Огоста.

Въпреки смените, които и Спасов, и Пенев извършиха в съставите си, до промяна на резултата така и не се стигна.