Локомотив (Пловдив) и ЦСКА не се победиха в един от най-интересните мачове на 25-ия кръг на Първа лига. "Смърфовете" и "червените" направиха 1:1 на "Лаута" след като домакините водеха в резултата десет минути преди края.

Попадението за "черно-белите" стана дело на Дани Кики, а за "армейците" се разписа Кирил Десподов, който бе над всички за тима си.

Големият отсъстващ в състава на домакините бе голмайсторът Мартин Камбуров, който бе наказан за този мач. Локомотив бе и без треньора си Едуард Ераносян, който все още изтърпява наказание, а в негово отсъствие "диригентската палка" бе поета от Христо Колев.

Мачът на "Лаута" бе доста интересен и предложи много битка. "Смърфовете" умело успяха да задържат преднината си в резултата почти до самия край, но грешка на бившия играч на ЦСКА Павел Виданов и вратаря Ел Харуби, донесе гол в мрежата им за 1:1.

НА ЖИВО: Локомотив (Пд) - ЦСКА 1:1 - Дани Кики откри, Десподов изравни

Четирима българи в стартовия състав на "червените"

Срещата започна с лек натиск на ЦСКА. В 13-ата минута, "смърфовете" обаче нанесоха удар по "червените" амбиции. Дани Кики получи много добро подаване от Марчев и от дъгата пред наказателното поле с плътен удар по земя разстреля мрежата на Китанов за 1:0.

Последва доста оспорвана игра. Малко преди края на полувремето, ЦСКА бе много близо до попадение. Кирил Десподов върна много добре към Руи Педро, който бе оставен непокрит, но ударът му мина леко встрани от вратата.

През втората част, "червените" упорито търсеха попадението, но локомотивци им противодействаха доста успешно.

В 48-ата минута Кирил Десподов усети, че има коридор за стрелба и веднага се възползва, но хубавият му удар премина над вратата. Малко по-късно, отново той не нацели добре топката и стреля, но Ел Харуби се намеси и изби удара му.

В 57-ата минута, Рубен Пинто пое с гръб към вратата, завъртя се и стреля, но Ел Харуби отново бе на мястото си и спаси новата опасност.

Десет минути преди края на редовното време, Десподов връхлетя в наказателното поле, Виданов и Ел Харуби не се разбраха кой да играе с топката и талантът от Кресна се възползва от детинската им грешка, правейки резултата 1:1.

След този мач, ЦСКА остава на 3-ото място с 45 точки, а Локомотив е с позиция по-назад и със седем пункта по-малко.