Край на мача за Ивайло Димитров. Той бива заменен от Калоян Кръстев.

НЕВЕРОЯТНО! Прострелно центриране на Пинто успоредно на голлинията, но нямаше негов съотборник да отклони в мрежата.

Очакван жълт картон за Георги Петков, който целенасочено бави играта.

83′

Смяна в лагера на Славия. Янис Карабельов ще подсили халфовата линия на "белите". Напуска Владислав Узунов.

82′

МАЛИНОВ!!! Обсадата на "бялата" врата ставаше все по-сериозна. Бетонът на Славия се пропука сериозно в 82-ата минута, когато централните защитници на домакините изпуснаха мъничкия Малинов. Резервата обаче направи по-трудното и от малкото вратарско поле прати топката над горната греда.

80′

ШАНС ЗА ЦСКА! Кубемба стреля от малък ъгъл към вратата на Славия, Георги Петков излезе навреме и успя да спаси.

79′

Официално предупреждение за изнервения Кирил Десподов.

74′

Последна промяна в лагера на ЦСКА. В игра влиза новото попълнение Тиаго Родригес.

70′

Жълт картон за Кристиян Малинов, който без малко не направи дузпа срещу Георги Йомов.

66′

Втора промяна в ЦСКА. В игра се появява Кристиян Малинов, напуска Давид Симао.

65′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА СЛАВИЯ!! Изравнителното попадение сякаш дари славистите с криле и секунди по-късно вторият гол в мрежата на ЦСКА бе реалност. Радост обаче нямаше, тъй като страничният съдия отсъди засада на Георги Йомов. За решението си тъчрефера бе "награден" с цветущи псувни.

63′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 1:1!! ИВАЙЛО ДИМИТРОВ! По подобие на първото полувреме, ЦСКА тотално отписа играта си в защита и бе жестоко наказан в 63-ата минута, когато малобройните фенове на Славия изпаднаха в делириум. Владислав Узунов осъществи едно фамозно подаване зад гърба на Бодуров към Ивайло Димитров, който този път запази хладнокръвие и под плонжа на Китанов възстанови паритета.

63′

Жълт картон за Георги Йомов, който влезе в словесна схватка със Станислав Манолев.

63′

И Станислав Манолев не бе подминат от съдията Апостолов.

60′

ДЕСПОДОВ! Появил се само преди минути, Кевин Кубемба набързо можеше да блесне с асистенция за своя тим. Африканецът се пусна по крилото, след което върна на дузпата за връхлитащия Десподов, който от перфектна позиция прати топката разочароващо в аут!

55′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Вечерта за Стамен Белчев и неговия щаб рязко се влоши, след като в 55-ата минута трябваше да научи новината, че Фернандо Каранга е контузен и няма да продължи участието си в столичното дерби. Бразилецът пострада при единоборство в центъра и на негово място се наложи да влиза Кевин Кубемба.

50′

Жълт картон за Владислав Узунов, който не пощади при своя шпагат - Густаво Кулма.

47′

Официално предупреждение за Стефан Велев, който наруши правилата срещу Кевин Меркадо.

46′

Традиционни закачки между вратаря Георги Петков и феновете на ЦСКА, които го даряват с традиционните по него адрес фрази - "пед*ра*т" и "Урсула"

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ЦСКА С ШАНС ЗА ВТОРИ ГОЛ!! Заключителните 60 секунди от първата част бяха белязани от няколко сериозни положения пред вратата на Славия. Първият шанс за удвояване се откри пред Каранга, който бе миг по-бавен от Стефан Велков и позволи на бранителя да изчисти в корнер. При неговото изпълнение с глава успя да играе Николай Бодуров, но Георги Петков парира ефектно с една ръка. При опита си за добавка, Десподов прати коженото кълбо високо над горната греда.

40′

Първи жълт картон в мача - получава го гъркът Теодорис, който спря обещаваща атака на ЦСКА и вбеси до краен предел "червената" скамейка.

33′

МЕРКАДО!!! Положението за Славия можеше да стане още по-тежко в 33-ата минута, когато вторият гол в мрежата на "белите" изглеждаше сигурен. ЦСКА не спря да атакува през зоната на несигурния Теодорис и при поредния си пробив Кевин Меркадо остана сам срещу Петков. Капитанът на домакините обаче пусна десния си крак и изби в ъглов удар тази  наглед невъзможна за спасяване топка.

33′

ДИМИТРОВ! Въпреки получения гол, Славия продължи да има своите мигове пред вратата на ЦСКА. В 33-ата минута Бодуров и Чорбаджийски допуснаха Ивайло Димитров да се пребори за една висока топка и моментално да шутира от дистанция. Китанов не бе много сигурен при първата си намеса, но все пак закова коженото кълбо в своята прегръдка.

27′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 0:1!! КАРАНГА!! С течение на мача, ЦСКА умело вкара младите играчи на Славия в своя капан и резултатът от това бе факт в 27-ата минута. "Червените" откриха головата си сметка за новия сезон, след като Александър Георгиев центрира по фантастичен начин за намиращия се на дузпата Каранга. Бразилецът доминира физически над Стефан Велков и с глава препарира Гошо Петков за 0:1!

21′

МЕРКАДО! Първото реално голово положение за ЦСКА бе регистрирано в 21-ата минута, когато Фернандо Каранга намери по фантастичен начин включилия се от фланга Кевин Меркадо. От обещаваща позиция, еквадорецът отправи плътен шут, който облиза външната част на мрежата на славистите.

19′

КОНТРА ЗА СЛАВИЯ!! Заети с обсадата пред вратата на Славия, ЦСКА позабрави за защитните си отговорности. Ивайло Димитров опита да завърши една бърза контраатака на домакините, но слабият му изстрел не затрудни по никакъв начин Китанов.

15′

Новото попълнение на ЦСКА - Енрике Рафаел гледа столичното дерби от трибуните, тъй като "армейците" са запълнили квотата си от трима играчи извън ЕС. Поради този факт се води и толкова активна политика по издаването на български паспорти на Фернандо Каранга и Густаво Кулма.

8′

СИМАО! Отговорът на ЦСКА дойде след интересен удар на Давид Симао в 8-ата минута. Португалецът стреля на сляпо, с гръб към вратата, от точката на дузпата и само няколко метра го разделиха от това да накаже сюрпризирания Петков.

6′

Въпреки очаквания за натиск още от първата минута, селекцията на Стамен Белчев изненада всички, подхождайки спокойно и без излишни рискове. Това може би дари с доза увереност съперниците им от Славия, които бяха на крачка от това да сторят нещо красиво още в началото. Георги Йомов демонстрира техника по крилото, след което центрира към нападателя Ивайло Димитров. Таранът обаче оправда прякора си и остана "на косъм" от това да реализира ефектно със задна ножица.

3′

И трите нови попълнения на ЦСКА -Витаутас Черниаускас, Рафаел Енрике и Тиаго Родригес ще останат на резервната скамейка.

2′

Статистиката на Славия от последните 10 мача срещу ЦСКА говори за категорично превъзходство на "червените" - 3 ремита и 7 загуби.

1′

19. Калоян Кръстев 22. Никола Колев

Отборите на Славия и ЦСКА се изправят един срещу друг на старта на новия сезон в Първа лига. Градското дерби противопоставя два тима, които сякаш ще имат коренно различни цели по време на този шампионат.

Символичните домакини ще се опитат да заличат посредственото си представяне през изминалата кампания, когато трябваше да се борят за мястото си в елита. Наставникът Златомир Загорчич ще продължи традицията на "Овча Купел" да се дава шанс за изява на множество млади таланти. Този метод на работа пък сякаш дава и необходимия резултат, тъй като до часове трансферът на Петко Христов във Фиорентина ще бъде официално потвърден.

Загорчич: Какво по-хубаво начало на сезона от мач с ЦСКА?

"Ще се борим за победата"

Треньорът на Славия ще трябва да се бори с няколко неуредици, тъй като жълтите карти на новите попълнения Чигози Мба и Матеус Буси все още не са дошли, което автоматично ги вади от столичното дерби. Поради този факт в центъра на защитата най-вероятно ще видим да си партнират Стефан Велков и новото гръцка покупка Теодорос Папасоянпулос. Много ще се разчита и на опитните Мишо Венгов, Славчо Шоколаров и Стефан Велев.

Велев отвърна на Десподов: На думи всеки е силен, важното е какво става на терена

Преди дни крилото на ЦСКА заяви, че "червените" няма да срещнат проблеми срещу Славия

Амбициите на всички свързани с ЦСКА са ясни - титла и купа на България. "Червените" загатнаха за своята класа по време на предсезонната подготовка, когато записаха 7 успеха от 7 мача. Големият проблем пред Стамен Белчев е свързан с контузията на Антон Недялков, който по-скоро ще бъде съхранен за задаващия се голям мач срещу Лудогорец. На негово място шанс за изява ще получи 19-годишният Александър Георгиев. В атака очаквано ще си партнират Кевин Меркадо, Кирил Десподов и Фернандо Каранга.

И колумбиецът Густаво Кулма става българин!

От ЦСКА имат мераци това да се случи и с Кевин Меркадо

И трите нови попълнения -Витаутас Черниаускас, Рафаел Енрике и Тиаго Родригес ще останат на резервната скамейка.

Стамен Белчев: В ЦСКА винаги има напрежение

Стамен Белчев: Работим за това да станем шампиони

"В ЦСКА винаги има напрежение"

Главен съдия на срещата е депутатът от ГЕРБ - Стефан Апостолов, с помощници Мирослав Иванов и Велислав Миленков. Допълнителни асистент арбитри са Георги Димитров и Волен Чинков, а делегат на БФС е Стоян Велчев. Работата на реферите зорко ще наблюдава Костадин Гергинов.