Отборът на Славия сложи край на дългата си серия от мачове без победа. Селекцията на Златомир Загорчич постигна едва втория си успех като гост през този сезон, след като излъга с минималното 1:0 Дунав (Русе). Единственото попадение в мача реализира Иван Минчев в 27-ата минута, след като изпълни по безапелационен начин своя специалитет "пряк свободен удар".

През втората част столичани удържаха своята преднина с много трудности. Дунав видимо подобри играта си, като на няколко пъти с вещи намеси блесна 42-годишният страж на "белите" - Георги Петков.

Голямата драма настъпи в последната минута от редовното време, когато Луис Карвальо от домакините не успя да отбележи с глава на празна врата.

Снимка 345354

Победата изкачи Славия до седмото място във временното класиране. Дунав остава на 12-а позиция, имайки равен брой точки с намиращия се под тях тим на Етър.

Срещата започна с ранна възможност, открила се пред домакините. Бразилецът Виктор Сандес получи топката на границата на наказателното поле. Последва негово движение наляво, с което си отвори пространство и за изстрел, преминал малко над горната греда на Георги Петков.

Дунав - Славия 0:1 (Развой на срещата по минути)

"Белите" сложиха край на негативната си серия

Славистите опитаха да бъдат агресивни чрез активна игра по крилото. При едно от своите включвания, Сашо Александров пробва да достави топката с прострелен пас за нисичкия Минчев. Звездата на столичани обаче не успя да стигне до коженото кълбо. Миг по-късно Ивайло Димитров стреля в аут, след като отправи шут без необходимата подготовка.

Снимка 345357

Мнозина вече виждаха, как гостите от София бележат гол в 16-ата минута. Бранителят на Дунав - Христо Попадийн направи мечешка услуга на своите колеги, след като неволно изведе Иван Минчев сам срещу Мартин Луков. Ударът на техничаря обаче намери външната част на русенската мрежа.

Подаръците от юношата на Левски продължиха и пет минути по-късно. Негово второ колебание свързано с погрешна преценка при центрирана топка, позволи на Ивайло Димитров да излезе на стрелкова позиция. Вратарят на Дунав - Мартин Луков обаче внимателно следеше играта и парира с тяло головия устрем на Косъма.

След два поредни пропуска, късметът най-накрая се усмихна на гостите и те поведоха в резултата след 27 минути в Русе. Иван Минчев изпълни своя специалитет "пряк свободен удар" и с акуратно изпълнение препарира Мартин Луков за 0:1. Попадението на "малкия Меси" бе негово шесто от началото на кампанията.

Снимка 345355

Славия продължи да контролира срещата, като имаше всички предпоставки да удвои своята преднина в 43-ата минута. Иван Минчев матира отбраната на Дунав с перфектно центриране към Милчо Ангелов. Дошлият от ЦСКА нападател обаче разочарова максимално с финалното си докосване.

Търсещ положителната промяна в своя състав, наставникът на Дунав прибегна до осъществяването на двойна смяна. В игра се появиха Диян Димов и Юлиан Ненов. Играта пък напуснаха Христо Попадийн и Виктор Сандес.

След поредица от сблъсъци и малко качествен футбол, първото интересно положение след паузата отново бе за сметката на Славия. Галин Иванов отправи изстрел от средна дистанция, който бе избит с вещина от вратаря на Дунав.

Мартин Луков: Как да победим, като не можем да вкараме на празна врата!?

"Ще бъде голям срам, ако изпаднем"

Дунав беше на крачка от това да възстанови паритета в 70-ата минута. Макар и малко късметлийски, Васил Шопов използва специфична част от своето тяло, за да отправи удар към вратата на Славия. Георги Петков беше на мястото си и укроти топката в своята прегръдка.

Снимка 345361

Устремът на Дунав се увеличаваше, а Славия оцеля като по чудо в 78-ата минута. Резервата Карвальо създаде напрежение малко пред голлинията на "белите", след което върна за дебнещия от втора позиция Димитър Георгиев. И двата му удара обаче така и не преодоляха стабилния днес Гошо Петков.

С оглед случващото се на терена, резултатът справедливо трябваше да бъде изравнен в 89-ата минута. Георги Петков сгреши за първи път в срещата, като това можеше да се окаже и фатално за неговия тим. В ролята на антигерой за Дунав обаче се превърна бразилецът Луис Карвальо. Таранът незнайно как не успя да вкара с глава на празна врата от едва 2 метра. Невярващ от развоя на събитията остана дори и защитникът на Славия - Костадин Велков, който отчаяно бе застанал на голлинията.

Снимка 345358

Тази събота на Дунав предстои трудно гостуване на Ботев (Пд), докато в понеделник славистите домакинстват на Пирин.