Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 456

Славия спечели гостуването си на Дунав (Русе) с 1:0

Край на чакането - Славия отново победи в Първа лига!

Дунав си изпати от специалитета на "малкия Меси", бразилец провали "драконите"

90+3′

Жълт картон и за Костадин Велков.

89′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК!! С оглед случващото се на терена, резултатът справедливо трябваше да бъде изравнен в 89-ата минута. Георги Петков сгреши за първи път в срещата, като това можеше да се окаже и фатално за неговия тим. В ролята на антигерой за Дунав обаче се превърна бразилецът Луис Карвальо. Таранът незнайно как не успя да вкара с глава на празна врата от едва 2 метра. Невярващ от развоя на събитията остана дори и защитникът на Славия - Костадин Велков, който отчаяно бе застанал на голлинията.

88′

Последна смяна за Славистите. В игра ще видим Момчил Цветанов, който заменя Ивайло Димитров.

86′

Официално предупреждение за Георги Петков, който умишлено бави играта.

79′

Рокада в лагера на "белите". Милчо Ангелов отстъпва мястото си на Цветелин Чунчуков.

78′

ГЕОРГИЕВ! Устремът на Дунав се увеличаваше, а Славия оцеля като по чудо в 78-ата минута. Резервата Карвальо създаде напрежение малко пред голлинията на "белите", след което върна за дебнещия от втора позиция Димитър Георгиев. И двата му удара обаче така и не преодоляха стабилния днес Гошо Петков.

75′

Последна смяна в лагера на Дунав. В игра влиза нападателят Карвальо, а напуска опорният халф Красимир Станоев.

73′

Жълт картон за Мартин Ковачев, който безразсъдно се хвърли в краката на Галин Иванов.

71′

Принудителна смяна в лагера на Славия. Иван Минчев напуска терена с болки. На негово място влиза Славчо Шоколаров.

70′

ШОПОВ!! Дунав беше на крачка от това да възстанови паритета в срещата в 70-ата минута. Макар и малко късметлийски, Васил Шопов използва специфична част от своето тяло, за да отправи удар към вратата на Славия. Георги Петков беше на мястото си и укроти топката в своята прегръдка.

65′

ГАЛИН ИВАНОВ!! След поредица от сблъсъци и малко качествен футбол, първото интересно положение след паузата отново бе за сметката на Славия. Галин Иванов отправи изстрел от средна дистанция, който бе избит с вещина от вратаря на Дунав.

61′

Картон и за Стефан Велков, на който му се натрупаха поредица от нарушения.

57′

Официално предупреждение за Емил Мартинов от Славия, който фаулира Бранимир Костадинов.

56′

Юлиан Ненов отново ще играе като краен бранител заради лошите изяви на колегата си Попадийн.

55′

Търсещ положителната промяна в своя състав, наставникът на Дунав прибегна до осъществяването на двойна смяна. В игра се появиха Диян Димов и Юлиан Ненов. Напускат Христо Попадийн и Виктор Сандес.

52′

Удар на Ивайло Димитров, който попада в обсега на Мартин Луков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

АНГЕЛОВ! Славия продължи да контролира срещата, като имаше всички предпоставки да удвои своята преднина в 43-ата минута. Иван Минчев матира отбраната на Дунав с перфектно центриране към Милчо Ангелов. Дошлият от ЦСКА нападател обаче разочарова максимално с финалното си докосване.

34′

Напрежение между Бранимир Костадинов и Сашо Александров, което бързо е потушено от главния съдия.

27′

ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ!!! 0:1!! ИВАН МИНЧЕВ!! След два поредни пропуска, късметът най- накрая се усмихна на гостите и те поведоха в резултата след 27 минути в Русе. Иван Минчев изпълни своя специалитет "пряк свободен удар" и с акуратно изпълнение препарира Мартин Луков за 0:1. Попадението на "малкия Меси" бе негово шесто от началото на кампанията.

26′

Първи жълт картон в мача за Божидар Васев заради груби действия срещу Галин Иванов.

22′

ДИМИТРОВ!! Подаръците от юношата на Левски продължиха и пет минути по-късно. Негово второ колебание свързано с погрешна преценка при центрирана топка, позволи на Ивайло Димитров да излезе на стрелкова позиция. Вратарят на Дунав - Мартин Луков обаче внимателно следеше играта и парира с тяло головия устрем на Косъма.

16′

ШАНС ЗА СЛАВИЯ!! Мнозина вече виждаха, как гостите от София бележат гол в 16-ата минута. Бранителят на Дунав - Христо Попадийн направи мечешка услуга на своите колеги, след като неволно изведе Иван Минчев сам срещу Мартин Луков. Ударът на техничаря обаче намери външната част на русенската мрежа.

13′

Славистите опитаха да бъдат агресивни чрез активна игра по крилото. При едно от своите включвания, Сашо Александров пробва да достави топката с прострелен пас за нисичкия Минчев. Звездата на столичани обаче не успя да стигне до коженото кълбо. Миг по-късно Ивайло Димитров стреля в аут, след като отправи шут без необходимата подготовка.

8′

Славия повече владее топката, но така и не може да организира поне една опасна атака.

4′

Срещата започна с ранна възможност, открила се пред домакините. Бразилецът Виктор Сандес получи топката на границата на наказателното поле. Последва негово движение наляво, с което си отвори пространство и за изстрел, преминал малко над горната греда на Георги Петков.

2′

Домакините са сторили всичко по своите сили, за да се проведе днешната среща. Тревното покритие на стадиона в Русе обаче предвещава много битка и доста ниско качество на футболната игра.

1′