Славия победи с 4:1 като гост Локомотив (Пловдив) в мач от 2-ия кръг на Първа лига. Столичани изиграха отличен мач и категорично заслужиха първия си успех през новия сезон. Два гола за победата на "белите" реализира Георги Йомов (5,22), а по веднъж се разписаха Галин Иванов (66) и Славчо Шоколаров (68).

За домакините точни бяха Симеон Райков от дузпа в 27-ата минута и Димитър Илиев в продължнеието на срещата.

Така Славия събра 4 точки в актива си, докато "смърфовете" са с две загуби до момента.

Локомотив (Пловдив) - Славия 2:4

Локо (Пд) - Славия 2:4, гол на Димитър Илиев

Двубоят на "Лаута" започва в 18:30 часа

Двубоят започна отлично за гостите. В 5-ата минута Чунчуков центрира в наказателното поле, където Джалилов не успя да изчисти топката, а Георги Йомов се възползва от грешката на бранителя и откри резултата.

В 16-ата минута домакините бяха близо до изравнителен гол. Райков центрира от пряк свободен удар, топката срещна тялото на Узунов и се удари в гредата, след което Стергиакис я улови. "Черно-белите" имаха претенции, че кълбото е минало зад голлинията, но съдията Валентин Железов не удовлетвори претенциите им.

В 21-ата минута удар с глава на Елитон мина над вратата. При последвалата контраатака "белите" удвоиха. Галин Иванов намери Йомов в наказателното поле, а младокът с удар отблизо вкара за 0:2.

Пет минути по-късно Локомотив се върна в мача. Емил Мартинов фаулира Михалевич в наказателното поле. Симеон Райков изпълни отсъдената дузпа и направи резултата 1:2.

Златомир Загорчич: Трябва да си вярваме срещу Хайдук

"Направихме нещата, за които се разбрахме в съблекалнята"

В 35-ата минута Георги Йомов бе близо до хеттрик. Крилото изпревари Джалилов при центриране на Велковски, но ударът му мина покрай вратата.

В края на полувремето Узунов изведе Галин Иванов сам срещу Луков, но стражът успя да спаси.

Втората част отново започна с опасност пред вратата на домакините. Галин Иванов центрира за Чунчуков в наказателното поле, но нападателят стреля покрай вратата.

Бруно Акрапович опита да усили офанзивната мощ на своя отбор с пускането на Димитър Илиев. В 61-ата минута удар с глава на Филип Михалевич след центриране от корнер мина покрай вратата.

В 66-ата минута Славия отново върна аванса си от два гола. Галин Иванов отне топката от Райков и напредна в половината на Локомотив. Офанзивния футболист направи двойно със Сашо Александров, след което с удар в левия ъгъл вкара за 1:3.

Две минути по-късно "белите" вкараха четвърти гол. Чунчуков отне топката от Везалов. Кълбото се озова в Славчо Шоколаров, който напредна и с удар по диагонала в десния ъгъл вкара за 1:4.

В 87-ата минута удар на Парвизджон Умарбаев от пряк свободен удар срещна гредата. Топката стигна до Янко Ангелов, който шутира в аут. Малко по-късно Посинкович изведе Карагарен сам срещу Стергиакис, но капитанът на Локомотив стреля право в стража на столичани.

В продължението на срещата домакините върнаха още един гол. Стергиакис спаси удар с глава на Карагарен, но при добавката Димитър Илиев направи 2:4. Малко след това Посинкович оправи удар по посока на вратата на "белите", но Стергиакис се намеси и спаси.

Така Славия записа първа победа в новото първенство.