Славия победи състава на Черно море в среща от 21-ия кръг на Първа професионална лига.

Преди седмица "моряците" паднаха с 0:2 от ЦСКА в Каварна, а сега капитулираха и в столицата, с 1:2.

Автори на головете за победителите в мача станаха Сердер Сердеров, разписал се още в 3-ата минута на сблъсъка, както и Минчев, прехвърлил съперниковия страж 17 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 280566

Почетния гол за гостите отбеляза Бакари, в продължението на срещата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на Националния стадион "Васил Левски":

НА ЖИВО: Славия - Черно море

Куп неприятности за Гонзо

За втори пореден мач от пролетния полусезон Георги Иванов трябваше да се справя със сериозни проблеми. За гостуването той не можеше да разчита на своя капитан Георги Илиев, както и на опитните защитници Пламен Николов и Михаил Венков.

Полузащитникът лекува контузия в глезена, докато Николов и Венков все още не могат да се отърсят от здравословните проблеми, сполетели ги по време на зимната подготовка. Тримата отпаднаха от групата за днешния мач, като това се отрази.

Георги Илиев пропуска гостуването на Славия

Официално: Черно море без капитана си срещу Славия

Ветеранът има проблеми в глезена

Мястото на Илиев беше заето от Даниел Георгиев, който срещу ЦСКА изтърпя наказание за натрупани картони.

Исмаел Дунга отново няма да дебютира за Славия

Дунга отново няма да дебютира за Славия

Кениецът на трибуните и срещу Черно море

През първото полувреме по-добрият отбор на терена беше този на домакините.

Гостите също "показаха зъби" в дадени моменти, но в атаките им по-скоро липсваше остротата и точният завършващ удар.

Снимка 280568

Още в самото начало на срещата, преди да е изтекла и третата минута, "белите" вече разполагаха с аванс в резултата.

Сердер Сердеров получи добро извеждащо подаване, преодоля по техничен начин бранителя пред себе си, а след това прехвърли и вратаря на варненци, разписвайки се за 1:0.

Ивайло Димитров получи страхотна възможност да удвои преднината на тима си малко след откриващото попадение, но не успя да се възползва от добра ситуация за столичани.

Чрез Бакари и Сукуб, Черно море можеше да изравни преди почивката, но изстрелите на футболистите на гостите не намираха очертанията на целта, за видимо неудоволствие на наставника си Георги Иванов.

Снимка 280561

Самият Иванов пък трябваше да напусне скамейката на тима си двайсетина минути преди последния сигнал, по всяка вероятност за реплика срещу главния съдия. На първо време така и не стана ясна причината за санкцията, наложена на Гонзо.

Още в следващата атака на Славия обаче мачът приключи, като Иван Минчев прехвърли технично вратаря на Черно море, слагайки точката на двубоя - 2:0.

Крайното 2:1 оформи Бакари, разписал се в продължението на мача.

Победата бе едва 6-а за столичани през сезона, като отборът остава в долната половина от подреждането. Черно море запазва 5-ата си позиция.