Далечен изстрел по посока "бялата" врата намира тялото на Стефан Велков и едва не преминава голлинията.

Попадение на Иван Минчев, който прехвърля вратаря на съперника!

72′

Треньорът на Черно море - Георги Иванов е изгонен.

На първо време не става ясна конкретната причина за това решение на съдията.

Никола Попов обаче е категоричен.

Гонзо пък си позволява да хване с две ръце главата на четвъртия съдия на срещата.

Нещо, за което почти сигурно ще бъде санкциониран.

70′

Натиск на Черно море в последните няколко минути.

Сукуб продължава да изглежда най-застрашителен в редиците на "зелените".

69′

Кузма заменя Пируло.

64′

Абуд Омар изчиства топката от голлинията!

Вихрена атака за Черно море, но отново завършила без попадение.

57′

Йомов заменя Сердеров.

Футболистът на Славия явно не е достатъчно добре подготовен, за да остане на терена за всичките 90 минути.

54′

Центриране към Бакари намира нападателя между двама "бели" защитници.

Таранът не успява да се измъкне от опеката им и да нанесе изстрел.

Снимка 280562

52′

Засада на Бакари.

Футболистът на варненци е доста напорист в опитите си да притеснява бранителите на съперника.

51′

Бакари стреля от движение.

Топката минава далеч от вратата.

47′

Пашов мина през трима бранители в зелени екипи и стреля.

Топката преминава над вратата.

46′

Хлюпик заменя Балджийски.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме по-добрият отбор на терена беше този на домакините.

Гостите също "показаха зъби" в дадени моменти, но в атаките им по-скоро липсваше остротата и точният завършващ удар.

Още в самото начало на срещата, преди да е изтекла и третата минута, "белите" вече разполагаха с аванс в резултата.

Сердер Сердеров получи добро извеждащо подаване, преодоля по техничен начин бранителя пред себе си, а след това прехвърли и вратаря на варненци, разписвайки се за 1:0.

Ивайло Димитров получи страхотна възможност да удвои преднината на тима си малко след откриващото попадение, но не успя да се възползва от добра ситуация за столичани.

Чрез Бакари и Сукуб, Черно море можеше да изравни преди почивката, но изстрелите на футболистите на гостите не намираха очертанията на целта, за видимо неудоволствие на наставника си Георги Иванов.

Снимка 280561

45′

Почивка.

40′

Славия се отдръпна в собствената си половина.

Отборът сякаш изчаква края на полувремето.

Тактика, която може да се окаже доста опасна и с непритен завършек.

Снимка 280566

38′

Треньорът на вратарите на Славия - Радостин Станев е изгонен от Никола Попов.

35′

Пробив на Балджийски и опит за изстрел от негова страна.

Добавка на Бакари, но изравнителен гол така и не пада.

30′

С капитанската лента на Славия вече е Владимир Семерджиев.

С този символичен жест, "предаването на щафетата" към следващото поколение, за което босът на "белите" Венцеслав Стефанов нееднократно говори, е факт.

Венцеслав Стефанов пред ТОПСПОРТ: Аман от пигмеи от Конго във футбола ни, само раздаваме безплатни паспорти!

Венци Стефанов пред ТОПСПОРТ: Аман от пигмеи от Конго във футбола ни, само раздаваме безплатни паспорти!

"Не ме бива за тотаджия, не ги разбирам тия работи"

28′

Кръстев заменя принудително Мартинов.

Футболистът на Славия се свлече на терена и показа, че няма как да продължи участието си в срещата.

19′

Ивайло Димитров се опитва да прехвърли вратаря на съперника.

Не му се получава...

Неприятно за "белите", тъй като ситуацията беше "двама на двама" и изглеждаше изгодна за домакините.

18′

Далечен изстрел на Стефан Велков!

Топката минава встрани от целта.

14′

Първо официално предупреждение в мача.

То е за Емил Мартинов.

13′

Абуд опитва балонно центриране към Димитров.

Футболистът на Славия обаче не стига до топката и тя преминава в притежание на гостуващия състав.

10′

Черно море се опитва да се върне бързо в мача.

Акциите на тима, преминаващи основно през Сукуп обаче, не успяват да застрашат сериозно "бялата" врата.

8′

Шанс за Бакари да изравни резултата!

Той обаче се засуетява и не успява да намери добре топката!

Бранителите на Славия съумяват да изчистят кълбото напред.

3′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!

Технично изпълнение на Сердеров и 1:0 за Славия!

Изключително попадение за столичани!

1′

35. Георги Йомов 66. Филип Хлюпик

Славия приема състава на Черно море в среща от 21-ия кръг на Първа професионална лига. Преди седмица "моряците" паднаха с 0:2 от ЦСКА в Каварна, а сега гостуват в столицата.

Благодарение издънките на Берое и Ботев (Пд), Черно море все още диша спокойно в първата шестица.

Групата на Славия за домакинството на Черно море

Без изненади сред избраниците на Фугата

Сердер Сердеров попадна в списъка на "белия" старши-треньор

За втори пореден мач от пролетния полусезон Георги Иванов ще трябва да се справя със сериозни проблеми. За гостуването той не може да разчита на своя капитан Георги Илиев, както и на опитните защитници Пламен Николов и Михаил Венков.

Полузащитникът лекува контузия в глезена, докато Николов и Венков все още не могат да се отърсят от здравословните проблеми, сполетели ги по време на зимната подготовка. Тримата отпаднаха от групата за днешния мач.

Георги Илиев пропуска гостуването на Славия

Официално: Черно море без капитана си срещу Славия

Ветеранът има проблеми в глезена

Мястото на Илиев беше заето от Даниел Георгиев, който срещу ЦСКА изтърпя наказание за натрупани картони.

Другата промяна, която той направи в групата си, е замяна на юношата Румен Касабов с друг младок - Николай Минков.