Славия победи очаквано Монтана с 4:3 като гост в Ловеч. Успехът дойде след два обрата. „Белите" поведоха с 1:0, допуснаха изоставане с два гола 1:3, но след това отбелязаха нужните им 3 гола. Иван Минчев вкара с два неспасяеми удара от преки свободни удари. Французинът Саер Сен изпусна дузпа за Монтана и вкара третия гол, който изглеждаше решителен.

След мача е имало голям скандал в съблекалнята на Монтана. Сергей Георгиев е влязъл в конфликт с чужденците в отбора.

НА ЖИВО Монтана - Славия

Домакините обиграват състав за плейофите

Гостите от София тръгнаха в атака веднага след първия съдийски сигнал. В 6-тата минута Ивайло Димитров изпусна сам срещу Счекич, но 4 минути по-късно Наско Милев откри резултата за Славия. Той получи топката пред вратата от Димитров и нямаше как да сгреши.

Домакините от Монтана продължиха да разчитат на игра на контраатака. В 14-та минута французинът Сар надбяга „бялата" защита и уцели гредата на вратата на Георги Петков. В 21-та минута Сергей Георгиев напредна отдясно и подаде на Атанас Илиев, който стреля неспасяемо за 1:1.

Столичани отново достигнаха до много чисто положение за гол, но Божидар Васев нв беше достатъчно хладнокръвен и Счекич го надигра.

В 40-та минута се получи най-полемичната ситуация в мача. Сергей Георгиев прехвърли Георги Петков, след което ги прескочи. Георги Давидов видя съприкосновение и свири дузпа. Сар изпълни наказателния удар без засилка и Петков разгада удара му и спаси.

В началото на втората част малко неочаквано Монтана поведе с 3:1. Първо Андреа Христов си вкара автогол след като опита да пресече прострелно центриране на Сергей Георгиев. После Саер Сен се реваншира за пропуска си от бялата точка и разстреля Георги Петков.

„Белите" не се отказаха да търсят победата. Те осъществиха сериозен натискт. Първо Иван Минчев наказа бившите си съотборници с гол от пряк свободен удар. Влдимир Иванов пусна в игра Калоян Кръстев, който изравни след удар с глава след корнер - 3:3.

Домакините също опитаха да спечелят и Александър Веселинов изпусна да вкара пред голлинията след корнер. При следващата атака „белите" получиха отново фаул пред полето. Иван Минчев за втори път показа как се бият фаулове и завъртя топката над стената. Този път в левия ъгъл на Счекич.

След четвъртия гол славистите намалиха темпото. Георги Петков успя да покаже характерните за него циркове.

След победата Славия се върна на второ място в група „А" на втората осмица с 34 точки. Верея е на трето място с 33 точки, а Монтана е на четвърто място с 12 точки. Пловдивският Ботев е начело с 38 точки.