Славия спечели очаквано, но това стана по трудния начин.

Петко Христо сменя Даннил Майков.

85′

Георги Петров разиграва характерния за него цирк. Стражът се държи за главата без да е ударен. Александър Веселинов получи картон.

82′

ГООООЛ! Иван Минчев вкара втори гол от пряк свободен удар. Топката беше заложена отдясно пред наказателното поле. Минчев отново завъртя топката над стената.

80′

ПРОПУСК! Александър Веселинов стреля над вратата пред голлинията. Топката беше центрирана от корнер отдясно на атаката. Бамба се размина с удара с глава.

79′

Калоян Кръстев се размина с топката в малкото поле на Монтана. Защитата изчисти.

77′

Калоян Кръстев иска дузпа за Славия. Бамба стигна пръв до топката и предотврати опасността пред вратата на Монтана.

76′

Александър Веселинов сменя Атанас Илиев.

73′

Иван Минчев стреля от фаул над гредата. Футболистът на Славия не можа да повтори изпълнението си при гола.

71′

Минчев центрира отляво от фаул. Бамба успя да извади топката от главата на Калоян Кръстев.

70′

Сергей Георгиев получава лекарска помощ.

69′

Сблъсък между Марко Яколич и Георги Пашов. Яколич получи жълт картон.

68′

Калоян Кръстев напредна сам отляво. Счекич легна и пресече подаването към Божидар Васев.

65′

ГООООЛ! Калоян Кръстев вкара първия си гол в професионалния футбол. Той скочи най-високо след корнер и стреля неспасяемо с глава.

63′

Калоян Кръстев влиза.

62′

ГООООЛ! Иван Минчев стреля фалцово над стената в незащитения от Счекич ъгъл. Ударът не беше силен.

60′

Бамба спъна Ивайло Диитров на границата на наказателното поле.

59′

Славия натиска много здраво. Защитата на Монтана чисти на посоки.

57′

ГООООЛ! Саер Сен от воле разстреля Георги Петков. Сергей Георгиев напредна отляво и подаде. Топката се отклони от Атанас Илиев и попадна на волето на Саер Сен.

56′

Борислав Дамянов смени Стивън Петков.

54′

Счекич отново показва класата си след удар на играч на гостите.

53′

Китан Василев смени Георги Йомов.

51′

Стивън Петков преодоля Георги Петков при бърза контра. Защитник изчисти центрирането му.

50′

Счекич спаси удар под гредата на Ивайло Димитров с глава. Славистите центрираха няколко пъти и искаха дузпа за игра с ръка на Саер Сен.

49′

АВТОГОООООЛ! Андреа Христов пресече пас на Петър Атанасов и заблуди Георги Петков. Саер Сен задържа топката пред наказателното поле и подаде на нахлуващия отляво Атанасов, който подаде успоредно на гол линията.

46′

Счекич беше притиснат и изчисти топката хладнокръвно в тъч. Славия отново е полето на домакините.

45′
45+1′

Славия имаше превъзходство, но Монтана пропусна дузпа.

45′

Една минута добавено време.

41′

Пропусната дузпа. Французинът Саер Сен стреля слабо леко в дясно на Петков. Вратарят се хвърли и успя да избие удара.

40′

Дузпа за Монтана. Сергей Георгиев остана сам срещу Петков отляво. Георгиев прехвърли вратаря и защитник изчисти пред гол линията. Съдията забеляза контакт между Петков и Георгиев.

37′

Хубаво центриране на Петър Атанасов. Сергей Петков изостана с малко и не можа да засече топката с глава.

37′

Пропуск! Божидар Васев остана сам срещу Счекич. Вратарят успя да спаси удара. Яколич проспа центрирането на Иван Минчев.

35′

Сергей Георгиев беше ударен в лицето с лакът от Майков. Той получава лекарска помощ.

34′

Иван Михов изчисти с глава в корнер след остро центриране отляво на атаката на „белите".

32′

Счекич изби в корнер падаща топка. Георги Йомов стреля, топката рикошира в крак и стана трудна за вратаря.

30′

Средната линия на Монтана действа доста по-креативно след изравнителния гол.

26′

Капитанът Иван Михов изрита Георги Йомов.

25′

Удар на Атанас Илиев над гредата. Футболистите на Монтана добиха самочувствие и играят повече с топката.

21′

ГООООЛ! Сергей Георгиев напредна бързо отдясно. На границата на полето той подаде успоредно на Атанас Илиев. Илиев овладя топката и шутира неспасяемо в левия ъгъл на Петков.

20′

Счекич излезе и пресече подаване на Георги Пашов отдясно. Славия продължава да е отборът, който диктува събитията на терена.

19′

Блажо Игуманочвич се контузи. Петър Атанасов влиза на неговото място.

14′

Греда! Французинът Саер Сен надбяга защитата на Славия и шутира силно по земя. Топката се отклони от десния стълб на Петков.

10′

ГООООЛ! Ивайло Димитров подаде на Наско Милев, който засече топката пред вратаря Счекич. Димитров напредна отляво и подаде успоредно на вратата на непокрития Милев.

6′

Грешка на Бамба, който се остави да бъде прехвърлен. Ивайло Димитров остана сам срещу вратаря, но прехвърли и вратата.

4′

Славия с е настани в половината на домакините от Монтана. Джамбазки е подредил отбора си отзад.

2′

Ивайло Димитров спечели корнер за „белите" отляво след много борба със Сергей Георгиев.
Счекич улови центрирането.

1′

19.Юлиян Чапаев 33.Китан Василев

Монтана приема Славия в Ловеч в предпоследния мач от кръг №28 на Първа лига. Домакините вече са сигурни на последното място в група „Б" от втората осмица и ще играят за чест и обиграване на състава за мачовете от плейофите за оставане в елита.

Славия е в битка с Верея и Ботев (Пд) за първите две места в групата. „Белите" спечелиха в предишния кръг важното си гостуване в Стара Загора, но вчерашната победа на Верея в Коматево отново ги върна на третото място. Те са длъжни днес да победят и всеки друг резултат ще е изненадващ.

Срамно: 19 зрители на мач от Първа лига

Монтана - Славия не е интересен дори за феновете на тима

Най-старият футболен отбор в България за трети път ще гостува в Ловеч. на 26-ти август миналата година софиянци победиха с два късни гола на Георги Йомов и Борислав Балджийски. Домакините от Монтана бяха повели в 86-та минута с гол на Маркиньос. „Белите" играха в първия кръг за Купата на България срещу Литекс и отпаднаха след дузпи. През декември Славия победи Монтана в София с 2:0.