Отборите на Славия и Локомотив (Пловдив) не успяха да излъчат победител от срещата помежду си от 15-ия кръг в Първа лига. Те завършиха при равен резултат 1:1. Точен за "железничарите" бе Анте Аралица, който се разписа още в 18-ата секунда, докато изравнително попадение за "белите" отбеляза Илиан Мицански в 62-ата минута.

Славия - Локомотив (Пловдив), 1:1 (Развой на срещата по минути)

Анте Аралица отбеляза най-бързия гол през сезона - още в 18-ата секунда

"Смърфовете" стартираха двубоя повече от невероятно. Анте Аралица успя да открие резултата още в 18-ата секунда! Още след първия съдийски сигнал на "Васил Левски", "железничарите" се пуснаха във вихрена атака. Карагарен изведе нападателя на много добра позиция, а той бе изпуснат от защитата на "белите" и мигновено порази вратата на Стергиакис за 1:0.

В петата минута, Славчо Шоколаров пусна много хубав пас в коридор към Милчо Ангелов, който бе позициониран точно пред вратата на Луков. Той обаче не засече добре топката и я изпрати доста встрани от вратата на гостите. Малко след това, Момчил Цветанов се прояви с фрапантен пропуск. Той реши да не комбинира със свой съотборник, а да шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче попадна в трибуните. 60 секунди по-късно, Славчо Шоколаров също опита късмета си от близка дистанция, а неговият опит бе далеч по-коварен от този на Чико. Топката обаче отново премина встрани от целта.

Снимка 388788

В 28-ата минута, Карабельов беше фаулиран на границата на пеналта, а Георги Йомов застана зад топката при изпълнението на прекия свободен удар. Талантът на столичани обаче, изпрати топката право в стената, тя рикошира и отново попадна в краката му, но и повторният му опит бе доста разочароващ. Само секунди след това, старши треньорът на "белите" Златомир Загорчич реши да смени Йомов. При напускането си на терена обаче, младокът се прибра директно към съблекалните без изобщо да поздрави някои от скамейката на своя отбор.

В 31-ата минута, Владислав  Узунов отправи опасен удар към вратата на "смърфовете" от средна дистанция. Мартин Луков обаче се хвърли и изби топката в последния момент. Така Локомотив (Пд) се оттегли на почивка с гол преднина пред своя съперник.

Още в самото начало на втората част, домакините имаха възможност да изравнят резултата, но късметът отново не им се усмихна. Славчо Шоколаров пусна към Галин Иванов, който отправи много опасен удар към вратата на Мартин Луков от пряк свободен удар. Топката обаче прелетя на сантиметри от напречната греда. В 57-ата минута, Анте Аралица проби към наказателното поле и след като бе изпуснат от своя пазач, директно стреля към вратата, но топката се оплете във външната страна на мрежата.

Снимка 388787

В 62-ата минута, Илиан Мицански успя да възстанови равенството в срещата, само броени минути след като се появи на терена от резервната скамейка. Нападателят бе оставен непокрит и след като получи топката, напредна леко към пеналта и стреля от движение, изпращайки топката в далечния ъгъл за Мартин Луков за 1:1.

Малко след това, Анте Аралица получи много хубав шанс отново да изведе "смърфовете" напред в резултата, но след опасния му изстрел към вратата, топката премина встрани. В 77-ата минута, Момчил Цветанов изпрати прекрасно центриране към наказателното поле, където Славчо Шоколаров успя да се освободи от своя пазар и засече с глава топката, но след силния му удар, тя премина на сантиметри от страничния стълб.

След изравнителния гол обаче, темпото на "Васил Левски" доста поспадна и до някакви по-интересни атаки пред една от двете врати така и не се стигна.

Така, след това равенство, Локомотив (Пловдив) зае седмото място в Първа лига с актив от 21 точки, колкото има и шестият Черно море, докато Славия е 10-ти със 17.

Снимка 388802

За съжаление обаче, двубоят не премина без ексцесии. След последния съдийски сигнал се стигна до масов бой, но причината за сцените все още не е известна. Футболистите на двата отбора и щабовете скочиха един срещу друг, а преди това Димитър Везалов бе получил директен червен картон, въпреки че срещата вече бе приключила. Така и не стана известно какво провокира главния съдия да вземе това решение.